MFF Karlovy Vary před startem: Sehnat brigádníky dalo fušku, na lístky čekaly stovky lidí

ČTK ČTK
28. 6. 2018 16:51
Zatímco dříve byl spíše problém "urvat" žádané místo brigádníka na festivalu ve Varech, letos měli organizátoři potíž jich 1300 někde sehnat. Navíc se jim čím dál méně chce pracovat rukama.
Máme lístky! Někteří diváci na ně ve frontě čekali už od středy odpoledne.
Máme lístky! Někteří diváci na ně ve frontě čekali už od středy odpoledne. | Foto: ČTK

Stovky lidí ve čtvrtek ráno čekaly na první vstupenky na 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Dle organizátorů festivalu jich letos přišlo o trochu více.

První lidé si do fronty stoupli už ve středu odpoledne. Festival začíná v pátek. První filmoví fanoušci, studenti z Plzně, dostali od prezidenta festivalu Jiřího Bartošky festivalové pasy zdarma.

Pavel z Neratovic byl ve frontě druhý. "Chvíli jsem spal, chvíli si četl. Kupuji lístky pro sedm lidí, tedy asi 42 vstupenek," řekl těsně před otevřením pokladen.

Festival dnes otevřel první dvě pokladny a zájemci si mohli koupit vstupenky na projekce ve dnech 29. a 30. června. V dalších dnech si diváci budou moci pořídit lístky vždy na aktuální den a den dopředu.

Desetidenní svátek filmu zajišťují kromě organizátorů také brigádníci. Jak ve čtvrtek řekl vedoucí produkce festivalu Petr Lintimer, letos jich bylo potřeba 1300.

"Minimálně tři čtvrtiny jsou z Karlových Varů a okolí," dodal Lintimer. Zatímco v minulých letech si festival mohl vybírat z velkého přebytku zájemců, letos už zájem sotva naplnil potřeby festivalu.

I festival se tak - jako většina zaměstnavatelů - potýká s nedostatkem lidí. A to přesto, že kinematografická přehlídka jim každým rokem přidává. Největší problém je sehnat brigádníky na manuální práci.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary letos nabídne 182 filmů, celovečerních, krátkých a dokumentárních. Většina z nich se opakuje třikrát i čtyřikrát.

Video: Dobré jídlo za málo peněz ve Varech? Našli jsme 3 nejlepší restaurace

Video: Zdeněk Bašus
 

Právě se děje

Další zprávy