Transplantace lidské hlavy? Asi podvod a reklama na videohru

hrz
23. 4. 2015 16:27
Italský chirurg Sergio Canavero nápadně připomíná doktora z Metal Gear Solid V. Média teď řeší, zda byl zneužit k reklamní kampani na novu videohru, nebo jestli je její součástí.
Doktor z chystané počítačové hry Metal Gear Solid V se nápadně podobá italskému doktoru Canaverovi, jenž tvrdí, že chce do roku 2017 transplantovat lidskou hlavu. | Video:

Řím - Letos v březnu proběhla médii zpráva, že kontroverzní italský chirurg Sergio Canavero plánuje do dvou let transplantovat lidskou hlavu na tělo dárce. "Mám padesát pacientů, kteří se mohou stát pokusnými králíky, mezi nimi mnoho transsexuálů," prohlašoval.

Později se mluvilo o prvním reálném pacientovi, třicetiletém Rusovi Valeriji Spiridonovi, jenž se rozhodl poskytnout svou hlavu k transplantaci. Jak se teď ukázalo, celá kauza je podle všeho promyšlená reklamní kampaň na páté pokračování kultovní videohry Metal Gear Solid.

Na známém herním fóru NeoGAF totiž napsal jeden z uživatelů zajímavou poznámku, že doktor z traileru k chystané videohře Metal Gear Solid V: The Phantom Pain se až nápadně podobá kontroverznímu doktorovi Canaverovi. Na na nový vývoj událostí upozornil server Business Insider.

Od té doby se začaly rojit divoké spekulace, že italský neurochirurg ve skutečnosti vůbec nechystá transplantaci hlavy, nýbrž tímto internetovým podvodem, tzv. hoaxem, vypomáhá slavné videohře Metal Gear Solid s reklamní kampaní. Napovídaly by tomu mimo jiné jeho četné články, zabývající se fenoménem "fantomu bolesti", což je podtitul pátého dílu Metal Gearu.

Sám doktor Canavero nicméně tyto spekulace odmítá a tvrdí, že japonský tvůrce hry Hideo Kojima zneužil jeho osobnost i dílo. S těmito podněty se prý hodlá obrátit na policii.

Za mystifikací může stát sám Kojima, ostatně nebylo by to poprvé, kdy svou kampaní klamal uživatele.

Nový díl série Battlefield opouští vojenské prostředí a nabízí moderní pojetí hry na četníky a zloděje. Ve hře nechybí těžké zbraně, vrtulníky ani online bitvy s desítkami spoluhráčů. | Video: Otakar Schön
 

Právě se děje

před 3 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy