Meghan má první film po odchodu z královské rodiny, namluvila dokument o slonech

Magazín Magazín
27. 3. 2020 16:00
Již za týden bude mít premiéru snímek, který bude zároveň první prací Meghan Markleové ve filmovém průmyslu od doby, kdy opustí svou roli v královské rodině. Vévodkyně odvypráví dokumentární snímek Elephant o cestě slonů přes poušť Kalahari. K dispozici bude na Disney+ od 3. dubna, jen tři dny poté, co se pár oficiálně vzdá svých titulů.
Foto: Reuters

"Dva filmy, dvě nezapomenutelné cesty. Pusťte si na Disney+ film Elephant, který odvypráví Meghan, vévodkyně ze Sussexu, a Dolphin Reef, který namluvila Natalie Portmanová," uvádí na svém Twitteru studio Disneynature, které se zaměřuje na tvorbu dokumentů o přírodě.

Namluvení komentáře k dokumentu o sloní rodině je prvním velkým projektem vévodkyně Meghan od doby, kdy se stala součástí královské rodiny. Bude zároveň její první prací potom, co k poslednímu březnovému dni ze své role oficiálně vystoupí. "Film Elephant bude za doprovodu slova Meghan, vévodkyně ze Sussexu, sledovat neobyčejnou 1600 kilometrů dlouhou cestu jedné rodiny napříč Afrikou, která změní její život," zaznívá v traileru.

Za to, aby mohla Meghan Markleová dělat dabing pro Disney, lobboval princ Harry už loni v létě, když mluvil s bývalým generálním ředitelem společnosti Robertem Igerem. "Víte, že dabuje?" ptal se Harry tehdejšího šéfa Disney a ukázal na svou ženu Meghan. "Opravdu?" opáčil Iger na videu, které zachytilo jejich konverzaci. "Nevěděl jste o tom? Vypadáte překvapeně," řekl Harry. "Skutečně by o to měla zájem," dodal. "Jistě. Rádi to zkusíme," zakončil Iger rozhovor.

Meghan podepsala kontrakt se společností Disney již loni, tedy dávno předtím, než manželé oznámili, že se vzdávají rolí v královské rodině, píše deník The Independent.

Pár se angažoval v pomoci slonům už v roce 2017, kdy se vypravil do Botswany, jednoho ze tří států, kterými vede poušť Kalahari. Pomáhali zde organizaci Sloni bez hranic vybavit zvířata satelitními nákrčníky, které je chrání proti pytlákům. O důležitosti tohoto projektu manželé psali také na svém Instagramu při příležitosti Světového dne slonů. Část výnosů z dokumentu by měla putovat právě této organizaci.

U dokumentu Elephant se očekává vysoká sledovanost. Nejen že bude k dispozici krátce po oficiálním odchodu páru z královské rodiny, zveřejnění se trefilo také do doby, kdy je řada lidí doma v izolaci a ve zvýšeném množství využívá právě streamingu. Společnost Disney již nyní snížila rychlost svých služeb, aby nedošlo k přetížení sítě. Ve Francii je uvedení dokumentu kvůli tomu dokonce odloženo na 7. dubna.

 

Právě se děje

Další zprávy