Video se zlobivými medvíďaty sdílel už milion lidí. Jak já jí rozumím, vzkazují matce

bb bb
30. 3. 2021 16:00
Policisté v americkém státě Connecticut museli zastavit dopravu, aby samice medvěda baribala převedla mláďata z jedné strany na druhou. Na záběrech je vidět matka, jak neustále běhá přes vozovku vždy s jedním potomkem, aby přiměla ostatní tři, aby ji následovali po svých.
Poslední čtvrté medvídě si postavilo hlavu a snažilo se matce utéct a vyšplhat na sloup. Po velkém úsilí se jí převod potomků podařil. | Video: Reuters

Po nějakém čase se medvědici podařilo tímto způsobem přesvědčit dva mladé. Poslední čtvrté medvídě si postavilo hlavu a snažilo se matce utéct a vyšplhat na sloup. Medvědice si pro vzpurné mládě došla a za dohledu dalšího potomka se celá rodina dostala na druhou stranu

Populace medvědů černých neboli baribalů v Connecticutu roste. V roce 2019 bylo hlášeno přibližně 7 300 pozorování baribalů ze 150 měst tohoto amerického státu, který leží na severovýchodním pobřeží USA.

Video zaznamenalo obrovský úspěch na sociální síti Facebook, kde ho sdílel už skoro milion lidí. Většina lidí vyjadřuje pochopení směrem k medvědici, která si s malými potomky dlouhé minuty neví rady.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy