reklama
 
 

Medvěd-potížista skončil v muzeu. Jako vycpanina

26. 3. 2008 19:00
Bruno je vystaven v Mnichově

Mnichov - Jeho příběh se před dvěma lety dostal až do New York Times a evropská média o něm referovala téměř v přímém přenosu.

Svůj klid ale nalezl až nyní: jako vycpaný exponát v mnichovském Muzeu člověka a přírody.

Řeč je o medvědovi Brunovi, potížistovi, který v květnu a červnu 2006 křižoval bavorsko-tyrolské pomezí. Chlupáč původem z italského útulku ve své touze po svobodě roztrhal celkem 31 ovcí a několik koz a vyplenil desítky úlů, kurníků a králíkáren.

O jeho osudu se strhla ostrá debata. Bavorští i rakouští sedláci bili na poplach, zatímco ochranáři argumentovali vzácností medvěda. Poslední chlupáč, který žil ve volné přírodě před Brunem, byl totiž v Německu skolen roku 1835.

Ani demonstrace a petice ale Brunovi nepomohly. 26. června 2006 nad ránem byl Bruno, známý v Itálii pod svým kódem JJ1, zastřelen jako škodná v katastru obce Bayrischzell.

Ani po Brunově smrti ale hádky o chlupáče neustaly. Jeho tělo si nárokovalo nejen Rakousko, ale také Itálie s tím, že medvěd pocházel právě odtamtud.

Brunova mrtvola byla uschovávána na tajném místě a předána muzeu k preparaci teprve před několika měsíci.

Mediálními hvězdami se stali i jiní chlupáči: v berlínské zoo lední medvídek Knut, který už ale dospívá, nejnověji pak sněhobílá Vločka v Norimberku.

 

autor: bh | 26. 3. 2008 19:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama