Mazlení, tulení a ňuňání za 300 korun. Taxislužba Uber rozváží po Praze koťata domů i do kanceláře

jaz
24. 11. 2015 15:32
Alternativní taxislužba Uber, která funguje v České republice od srpna loňského roku, spojila své síly s kočičími útulky a nabízí klientům netradiční službu. Ve středu 25. listopadu bude na zavolání rozvážet koťátka, se kterými se zájemci mohou mazlit nebo si hrát. Podobná akce se uskutečnila již v Americe. Kromě zvýšení povědomí o stavu českých útulků a vybrání peněz na charitu dává Uber možnost zákazníkům si některé z koťátek adoptovat.
Foto: Thinkstock

Praha – Ve středu 25. listopadu proběhne akce s názvem #UberKOŤÁTKA, v rámci které budou dobrovolníci z útulků Kočičí domov Sluníčko a Tlapky Mochov rozvážet po hlavním městě koťata, aby se s nimi zájemci mohli po dobu 20 minut potěšit. Služba bude stát 300 korun.

"Je to jednorázová akce, která se koná jeden jediný den. Účelem je zvýšení povědomí o útulcích v České republice, málokdo ví, že praskají ve švech. Často si lidé nechají nakrýt svou kočičku a koťata pak rozdají. Až 80 procent z nich pak skončí v útulcích nebo na ulicích,vysvětluje smysl celé akce Pavlína Šmucerová z iniciativy Nekupuj. Adoptuj!, která rozvoz koťátek zaštiťuje.

Nápad rozvážet opuštěná zvířata pochází z amerického San Francisca, kde podobná akce proběhla poprvé v roce 2012 a díky velkému ohlasu zákazníků se pořádá každý rok.

V Česku se bude konat jen v hlavním městě a k dispozici bude pět aut. V každém z nich pak bude sedět jeden dobrovolník z útulku se dvěma koťátky. Taxislužba předem nedokáže odhadnout zájem Pražanů, rozvoz koťátek se ale bude řídit hlavně stavem zvířat. "Poptávka je velká, prosíme o trpělivost," vzkazuje lidem Uber.

"Koťata rozhodně nemáme v úmyslu trápit. V oběhu bude 20 kočiček, z nichž deset bude na cestách a zbytek na centrále vybavené záchůdky, hračkami, žrádlem i lidským dohledem," říká Šmucerová s tím, že dobrovolník, který lidem koťata doveze, bude celých 20 minut přítomen, aby dohlédl, že se se zvířaty zachází dobře a nejsou unavená. Pokud budou, odveze je zpět na centrálu, kde je vymění za odpočatá.

Služba bude dostupná prostřednictvím aplikace taxislužby od 12 do 19 hodin, zájemci jen musí zvolit možnost s názvem "KOTATA". Dvacet minut s mazlíčky je vyjde na 300 korun.

Noví zájemci, kteří ještě aplikaci Uber nepoužívají a chtějí si nechat koťata dovézt, si je mohou objednat i zadarmo. Taxislužba za nové klienty příspěvek útulkům zaplatí.

Celá vybraná částka poté poputuje právě do útulků, ze kterých koťátka pocházejí. Milovníci koček si navíc mohou vybrané zvíře i adoptovat. "Koťátka nebude možné adoptovat okamžitě. Stejně jako v útulku, tak i v tomto případě musí být zájemce o adopci takzvaně prověřen, aby bylo jasné, do jakého prostředí by zvíře šlo a jak by se o něj rodina postarala. Stoprocentně tedy musí následovat pohovor s majitelem útulku, který rozhodne, jestli zájemci kočičku vůbec svěří," dodává Pavlína Šmucerová.

 

Právě se děje

Další zprávy