Matt Damon se bojí návratu do USA. V Irsku se mám jako v pohádce, říká herec

ČTK ČTK
15. 5. 2020 11:01
Amerického herce Matta Damona zastihla pandemie covidu-19 v Irsku, kde se však má podle svých slov jako v pohádce. Hvězda série filmů o agentovi Jasonu Bourneovi prohlásila o irském premiérovi Leovi Varadkarovi, že je frajer, a zároveň vyjádřila obavy z návratu do Spojených států, které jsou koronavirem nejhůře zasaženou zemí na světě.
Matt Damon
Matt Damon | Foto: Reuters

Herec pobývá od března se svou rodinou v přímořské vesnici Dalkey jižně od metropole Dublinu. Natáčel tam snímek režiséra Ridleyho Scotta The Last Duel (Poslední duel), produkce však práci na filmu přerušila kvůli vyhlášení ochranných opatření v rámci boje s koronavirem.

"Cítím se jako v pohádce," řekl Damon lokální rozhlasové stanici. "Je to neuvěřitelné. Tohle je jedno z nejhezčích míst, kde jsem kdy byl," řekl spoluautor scénáře a hvězda filmu Dobrý Will Hunting. Prohlásil také, že se cítí provinile, neboť jeho děti na rozdíl od drtivé většiny všech ostatních mají nadále prezenční výuku. Jejich učitelé totiž pobývají s nimi, do Irska přiletěli spolu s rodinou kvůli očekávanému dlouhodobému pobytu spojenému s natáčením.

Damon také označil irského premiéra Varadkara za frajera, neboť se v čase pandemie vrátil k lékařské profesi, kterou provozoval před vstupem do politiky. Vyjádřil rovněž obavu z návratu do Spojených států. "Nemáme (v USA) dostatečné testování, takže se zdá, že doma budeme mít další nárůst," prohlásil Damon.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy