Matka oplakávala dítě dlouho. Dostala pokutu

Report
5. 8. 2009 11:10
Milton Keynes - Kdyby v příběhu z jihu Velké Británie nehrálo jednu z hlavních rolí mrtvé novorozeně, mohli bychom ho označit za absurdně komický.

Mladý pár pohřbíval v místním krematorium pětitýdenního syna Zanea.

Podle místních úřadů ale rodiče v obřadní síni smutnili příliš dlouho a vysloužili si za to pokutu 86 liber (zhruba dva a půl tisíce korun).

Matku Terrie Rouseovou, která loučení s mrtvým "protáhla" o pouhých deset minut nad vyhrazenou půlhodinu, přístup úředníků naprosto šokoval.

"Vikář se mě zeptal, zda se nechci ještě chvíli loučit. Seděla jsem u rakve ještě deset minut a našemu synovi říkala, jak moc jsme ho milovali," popsala britskému deníku The Sun zdrcená matka.

Nikoho nezdržovali

Otec mrtvého chlapce Lee Smythe označil necitlivé chování úředníků za "hnusné a nechutné".

"Terrie byla hysterická. Jak může být někdo tak krutý a dát ji za to pokutu? Kdybychom zdržovali jiný pohřeb, tak to pochopím," zlobil se Smythe.

Další smuteční obřad se přitom měl odehrát až za padesát minut.

Místní úřad nakonec přece jen trest přehodnotil a pokutu páru odpustil. "Chápeme, že to bylo pro rodinu hodně těžké," omlouval se mluvčí úřadu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy