Matka nechala dceru žít v 11ti s přítelem - čekají dítě

Report
16. 6. 2009 19:22
Sydney - Extrémně tolerantní matka dovolila své dvanáctileté dceři, aby žila se svým patnáctiletým přítelem. Teď bude babičkou.
Dívka bude ve dvanácti nejmladší Australankou-matkou
Dívka bude ve dvanácti nejmladší Australankou-matkou | Foto: Reuters

Její dcera, která s otcem svého dítěte sdílela lože od svých jedenácti. Tehdy totiž dostala od matky povolení, aby se k nim její přítel nastěhoval. Teď se tak stane nejmladší rodičkou v Austrálii.

Otci dívky se to ale nezamlouvalo a několikrát žádal úřady o pomoc. Ty ale situaci nijak neřešily.

Je to znepokojující případ a je Pravda, že úřady měly v tomto případě zasáhnout," tvrdí ministryně obecních záležitostí Linda Burney.

Nemohla zasáhnout ani policie, protože obě děti jsou ještě pod zákonem. Jen pokud by chlapce bylo 18 a vice, mohli by policisté zahájit kriminální vyšetřování.

Že je těhotná, zjistil otec

Když měl v březnu dívku v péči otec, zjistil, že je těhotná. Teprve pak si případu všimly i úřady.

"Nikdo se o ty děti nezajímá, nikdo nekonzultuje s jejich rodinami, vychovateli. Vypadá to, že se na náctileté dívky vykašlali," kritizuje postup úřadů mluvčí stínového ministerstva Pru Goward.

O dítě se nejspíše bude starat otec nezletilé dívky se svou současnou partnerkou. Údajně se nechali slyšet, že jsou šťastní, že tomu tak bude.

Dívka bude mít mezitím možnost navštěvovat výchovné a rodičovské programy.

Matka dívky je od března umístěna na středisku mentálního zdraví. Odsud ale utekla pot é, co se dozvěděla o těhotenství své dcery.

 

 

Právě se děje

před 15 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy