Matka nechala dceru žít v 11ti s přítelem - čekají dítě

Report
16. 6. 2009 19:22
Sydney - Extrémně tolerantní matka dovolila své dvanáctileté dceři, aby žila se svým patnáctiletým přítelem. Teď bude babičkou.
Dívka bude ve dvanácti nejmladší Australankou-matkou
Dívka bude ve dvanácti nejmladší Australankou-matkou | Foto: Reuters

Její dcera, která s otcem svého dítěte sdílela lože od svých jedenácti. Tehdy totiž dostala od matky povolení, aby se k nim její přítel nastěhoval. Teď se tak stane nejmladší rodičkou v Austrálii.

Otci dívky se to ale nezamlouvalo a několikrát žádal úřady o pomoc. Ty ale situaci nijak neřešily.

Je to znepokojující případ a je Pravda, že úřady měly v tomto případě zasáhnout," tvrdí ministryně obecních záležitostí Linda Burney.

Nemohla zasáhnout ani policie, protože obě děti jsou ještě pod zákonem. Jen pokud by chlapce bylo 18 a vice, mohli by policisté zahájit kriminální vyšetřování.

Že je těhotná, zjistil otec

Když měl v březnu dívku v péči otec, zjistil, že je těhotná. Teprve pak si případu všimly i úřady.

"Nikdo se o ty děti nezajímá, nikdo nekonzultuje s jejich rodinami, vychovateli. Vypadá to, že se na náctileté dívky vykašlali," kritizuje postup úřadů mluvčí stínového ministerstva Pru Goward.

O dítě se nejspíše bude starat otec nezletilé dívky se svou současnou partnerkou. Údajně se nechali slyšet, že jsou šťastní, že tomu tak bude.

Dívka bude mít mezitím možnost navštěvovat výchovné a rodičovské programy.

Matka dívky je od března umístěna na středisku mentálního zdraví. Odsud ale utekla pot é, co se dozvěděla o těhotenství své dcery.

 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Kim v dopise pozval Trumpa na návštěvu Pchjong-jangu, píše jihokorejský deník

Severokorejský vůdce pozval v srpnovém dopise amerického prezidenta Donalda Trumpa na návštěvu Pchjong-jangu. S odvoláním na diplomatické zdroje o tom v pondělí informoval jihokorejský deník Čungang ilbo. Dopis byl již druhým, který Trump obdržel během srpna. Severní Korea nedávno uvedla, že je ochotna koncem září obnovit rozhovory se Spojenými státy o odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova. Chvíli poté ale při testu vypálila projektily z dalekonosného raketometu. Bílý dům ani severokorejské úřady zatím tyto informace nijak nekomentovaly.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy