Matka nechala dceru žít v 11ti s přítelem - čekají dítě

Report
16. 6. 2009 19:22
Sydney - Extrémně tolerantní matka dovolila své dvanáctileté dceři, aby žila se svým patnáctiletým přítelem. Teď bude babičkou.
Dívka bude ve dvanácti nejmladší Australankou-matkou
Dívka bude ve dvanácti nejmladší Australankou-matkou | Foto: Reuters

Její dcera, která s otcem svého dítěte sdílela lože od svých jedenácti. Tehdy totiž dostala od matky povolení, aby se k nim její přítel nastěhoval. Teď se tak stane nejmladší rodičkou v Austrálii.

Otci dívky se to ale nezamlouvalo a několikrát žádal úřady o pomoc. Ty ale situaci nijak neřešily.

Je to znepokojující případ a je Pravda, že úřady měly v tomto případě zasáhnout," tvrdí ministryně obecních záležitostí Linda Burney.

Nemohla zasáhnout ani policie, protože obě děti jsou ještě pod zákonem. Jen pokud by chlapce bylo 18 a vice, mohli by policisté zahájit kriminální vyšetřování.

Že je těhotná, zjistil otec

Když měl v březnu dívku v péči otec, zjistil, že je těhotná. Teprve pak si případu všimly i úřady.

"Nikdo se o ty děti nezajímá, nikdo nekonzultuje s jejich rodinami, vychovateli. Vypadá to, že se na náctileté dívky vykašlali," kritizuje postup úřadů mluvčí stínového ministerstva Pru Goward.

O dítě se nejspíše bude starat otec nezletilé dívky se svou současnou partnerkou. Údajně se nechali slyšet, že jsou šťastní, že tomu tak bude.

Dívka bude mít mezitím možnost navštěvovat výchovné a rodičovské programy.

Matka dívky je od března umístěna na středisku mentálního zdraví. Odsud ale utekla pot é, co se dozvěděla o těhotenství své dcery.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy