Matce osmerčat vyhrožují smrtí, skrývá se

Reuters Michal Pavec, Reuters
12. 2. 2009 16:30
Los Angeles - Matka osmerčat, která se narodila v lednu tohoto roku, si rozhodně neužívá jen příjemných stránek nečekané publicity.

Na její hlavu prší v posledních dnech jedna výhrůžka za druhou. Proto se patrně nejznámější matka světa rozhodla ukrýt na neznámém místě.

Lidé 33leté Nadye Sulemanové vyčítají, že si nezvyklé množství potomků pořídila z vypočítavosti, aby jejich prostřednictvím mohla využívat sociální systém a jinak vydělávat na jejich popularitě.

Nechala se totiž uměle oplodnit, ačkoli už v té době měla šest dalších dětí.

Krátce po narození osmerčat se zjistilo, že i jejich mladší sourozenci pocházejí ze zkumavky.

Tolik dětí se údajně rozhodla mít proto, že sama byla jedináček a trpěla tím. "Vždycky jsem toužila mít s někým blízký vztah, který mi v dětství chyběl," uvedla Sulemanová pro televizní stanici NBC.

Rozčilená matka a nenávistné anonymy

Už několik let rozvedená a nezaměstnaná Sulemanová se společně s lékařem, který jí s novým oplodněním pomohl, kromě zájmu médií dočkala i řady velmi kritických reakcí. K rozhořčeným hlasům se přidala dokonce i matka Sulemanové.

"Tak už to dál nejde. Měla už šest dětí a žádného manžela. Já jsem přišla na svět tradiční cestou. Pevně věřím v manželství. Ale ona se nechtěla vdávat," postěžovala si Angela Sulemanová.

A nyní se kvapem množí i nenávistné reakce, které docházejí na adresu Sulemanové či agentury, která ji zastupuje. E-maily a telefonáty vyhrožují ženě násilím, ale i smrtí.

"Velké množství z nich napadá to, jak matka žije, a říkají, že prostě zneužívá systém," shrnuje obsah výhružných dopisů a volání Michael Furtney, zástupce matčiny agentury.

Sulemanová se proto společně s šesti staršími potomky skrývá na utajovaném místě.

 

Právě se děje

Další zprávy