Mánie vandalismu na TikToku. Před virálním trendem už varují policisté

pru pru
26. 10. 2021 16:26
Na sociální síti TikTok se mezi mladými uživateli šíří nový virální trend. Britští teenageři zveřejňují videa, ve kterých do rytmu populární popové skladby hlasitě kopají a bouchají do dveří cizích lidí. Vzápětí z místa utíkají a za sebou často nechávají poničené dveřní zámky nebo podlahu. Před novým trendem už varovali britští policisté.
Nový virální trend. Britští teenageři do rytmu populární popové skladby hlasitě kopají a bouchají do dveří cizích lidí. | Video: TikTok

Náctiletí uživatelé ve virálních videích za doprovodu skladby Die Young od zpěvačky Keshy převážně kopou do vchodových dveří, které si náhodně v ulicích vybrali. Někdy si je nacházejí i uvnitř obytných budov nebo studentských ubytoven. Některá z videí už mají na TikToku přes několik milionů zhlédnutí. 

Trend se v posledních dnech rozšířil hlavně v Británii. Policisté ze severního Walesu minulý týden na svém Facebooku před rostoucím trendem mladých vandalů varovali. Nejvíce incidentů zaznamenali v přístavním městě Caernarfon na severu země. "Mladiství tam ruší postarší obyvatele, kteří se kvůli tomu ve svých vlastních domech cítí v nebezpečí," uvedla velšská policie.

Chování tamních teenagerů označila za "hanebné". "Chtěl bych vyzvat všechny rodiče - víte, kde se vaše děti nachází a co dělají? Jak byste se asi cítili, kdyby tohle udělali vašim rodičům nebo prarodičům?" apeloval na tamní občany policista Non Edwards.

Podle britského serveru The Mirror se v poslední době stále více podobných případů objevuje i na severu Londýna. "Díval jsem se na televizi a najednou jsem slyšel venku obrovskou ránu," uvedl obyvatel britské metropole Joe, který se stal jednou z obětí virálního trendu. "Vykouknul jsem z okna a viděl jsem skupinku náctiletých, jak utíkají. Mohlo jim být kolem 15 až 16 let. Měli na sobě kapuce a strašně se smáli," dodal.

Teenageři mu poničili zámek na dveřích a rozbili dřevěnou podlahu. "Strašně jsem zuřil. Je to opravdu hanba, co dělají," uvedl třiadvacetiletý Brit. Případ okamžitě nahlásil policii, která se jím podle jeho slov nyní zabývá.

Tento nebezpečný virální trend není jediným, který britskou policii v poslední době zaměstnal. V létě se v zemi rozšířilo takzvané "fazolování", kdy mladiství vylévali obsah plechovek s fazolemi v rajčatové omáčce na cizí domy, branky nebo auta.

Děti jsou posedlé "fazolováním". Před novým trendem na TikToku varuje i policie:

Děti jsou posedlé "fazolováním". Před novým trendem na TikToku varuje i policie. | Video: Drameox
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy