Dětská modelka z Ruska budí kontroverzi. Má být sexsymbolem?

jaz
1. 12. 2014 7:50
Devítiletá modelka způsobila pozdvižení na sociálních sítích. Jedni obdivují její přirozenou krásu, druzí považují její kariéru za zvrácenost.
Kristina Pimen
Kristina Pimen | Foto: Kristina Pimen / Instagram

Moskva – Kristina Pimen z Moskvy je hvězdou přehlídkových mol a módních kampaní věhlasných světových návrhářů. Ve skutečnosti je to především devítileté dítě, které dělá kariéru ve světě dospělých.

Malá Kristina je považována za nejkrásnější dětskou modelku na světě, což dokazuje i zájem ze strany módních návrhářů. Přehlídky chodí od svých čtyř let a v sedmi už zdobila titulní stranu známého módního časopisu Vogue. Byla také tváří kolekce Roberta Cavalliho, Dolce & Gabbany, Armaniho a značky Benetton.

Na dráhu modelky přivedla Kristinu její matka Glikeriya Shirokova, která se také kdysi živila jako modelka. Jednou dohodla přehlídku a dceři se to natolik zalíbilo, že už u modelingu zůstala. Glikeriya také spravuje své dceři účty na sociálních sítích, jako je Facebook, kde má více jak dva miliony fanoušků, nebo Instagram, který čítá přes 360 tisíc sledujících. 

Kromě řady obdivovatelů má Kristina a zejména její matka velké odpůrce. "Je hrozné, že někdo napíše komentář ve smyslu "sexy nohy", ale dívat se na dítě jako na dospělou osobu a fotit ji tak, je špatné. Dítě by nikdy nemělo nosit takhle krátké a těsné šortky," píše jeden z komentujících.

Najdou se samozřejmě i tací, kteří obdivují její přirozenou krásu s minimem make-upu, a pózování fotografovi komentují pochvalně bez známek oplzlosti. Čas od času se objeví varovné komentáře, které upozorňují, na koho se to obdivovatelé vlastně dívají. "Proboha, je to jen devítileté dítě!"

Kristina, jejíž otec je 33letý bývalý fotbalista Ruslan Pimenov, se kromě modelingu věnuje i sportu. Je totiž velmi nadanou gymnastkou. Podle informací deníku Daily Mail má také starší patnáctiletou sestru, která údajně studuje v Anglii, ale v modelingovém světě se nijak neangažuje.

 

Právě se děje

Další zprávy