Mikuláš v roušce Maďary pobouřil, teď cukrář vyrábí velikonoční zajíčky s vakcínami

Na konci loňského roku se stali hitem jeho čokoládoví Mikuláši v rouškách z marcipánu. S blížícími se Velikonocemi chce maďarský cukrář László Rimóczi na jejich úspěch navázat další covidovou cukrovinkou. Tentokrát vyrábí čokoládové zajíčky, kteří v tlapkách drží vakcíny proti koronaviru.
Maďarský cukrář László Rimóczi vyrábí čokoládové zajíčky s vakcínami proti koronaviru | Video: Reuters

Maďarský cukrář László Rimóczi chce lidem v období Velikonoc dodat naději, že se svět z těžké zkoušky pandemie koronaviru může vymotat. Proto tentokrát odložil marcipánové roušky, které zdobily jeho loňské čokoládové Mikuláše, a k figurkám velikonočních zajíčků místo toho přidal stříbrné vakcíny.

Ty stejně jako zajíčky tvaruje z prvotřídní italské čokolády a následně je posypává stříbrným potravinářským práškem. "Ve vakcínách není žádná náplň, je to jen vysokojakostní mléčná či hořká čokoláda. A kdyby měl někdo pocit, že vakcíny dětem o svátcích jen pokazí náladu, nabízím i variantu bez nich," přiblížil Rimóczi pro agenturu Reuters.

"Ve vakcínách není žádná náplň, je to jen vysokojakostní mléčná či hořká čokoláda," přiblížil Rimóczi.
"Ve vakcínách není žádná náplň, je to jen vysokojakostní mléčná či hořká čokoláda," přiblížil Rimóczi. | Foto: Reuters

Vlastnoručně vyrobené sladkosti cukrář prodává v malém krámku v přízemí svého domu ve městě Lajosmzse 70 kilometrů jižně od Budapešti. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru ovšem jeho podnikání utrpělo značné ztráty, které se mu prodejem Mikulášů podařilo aspoň částečně vyrovnat, a tak teď doufá, že bude stejně velký zájem i o jeho zajíčky.

Už před Vánoci přišel cukrář s Mikuláši v rouškách, některé Maďary tím pobouřil, sotva ale stíhal uspokojit objednávky:

Mikuláš v roušce Maďary pobouřil, cukrář teď ale sotva stíhá všechny objednávky | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy