reklama
 
 

Lyžování se čtyřnásobným mistrem světa

5. 12. 2017 15:12
Video: Economia |  01:22
Kdo z lyžařů by si nechtěl zalyžovat bok po boku s mistrem světa, odkoukat naživo něco z jeho umění, nechat si poradit od opravdového profesionála? V rakouském Söldenu se vám taková příležitost přímo nabízí. Andre Arnold, čtyřnásobný profesionální mistr světa, zde spravuje několik penzionů a v roli aktivního lyžařského trenéra organizuje závodní tábory na ledovci Ötztal. Článek je součástí speciálního projektu Dovolená v Rakousku, který vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung, specialistou na letní i zimní dovolenou v Rakousku.

Komerční projekt - Andre Arnold se v Söldenu narodil a prožil tu i většinu svého života. Po své první sezoně ve Světovém poháru v roce 1977 ukončil amatérskou kariéru a přestoupil do americké profesionální závodní série, kde působil od roku 1978 do roku 1981 a během této doby se čtyřikrát po sobě stal celkovým vítězem a profesionálním mistrem světa.

Zimní dovolená v Rakousku

Zimní dovolená v Rakousku

Ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung jsme pro vás připravili speciál, který mapuje nejzajímavější místa Rakouska.

Další tipy na dovolenou najdete zde >>

"Moc rád vzpomínám na osmdesátá léta, byla to pro nás krásná doba. Když pak člověk vyhraje, je to ještě hezčí. Samozřejmě jsem procházel i těžkými obdobími, měl jsem spoustu zranění. Ale konec sedmdesátých a začátek osmdesátých let pro mě byly šťastné roky," vzpomíná na svou závodní kariéru Andre Arnold.

Arnoldova pátá sezona skončila vážným zraněním kolene ve slalomu ve Vailu, což znamenalo i jeho předčasné ukončení kariéry v pouhých 27 letech. Andre se vrátil do Rakouska, oženil se a stal se otcem dvou dětí. Na lyžování, neodmyslitelně spojené s jeho rodištěm, však nezanevřel. Dnes spravuje několik penzionů, na ledovci Ötztal organizuje závodní tábory a působí zde také aktivně jako lyžařský trenér.

"Když lyžuji, jsem vždy plný emocí. Sice už nezávodím, to už je dávno, ale lyžování je pořád můj oblíbený sport. Hory a lyžování mám teď ještě radši. Víc si to užívám. Dříve to bylo samé trénování a trénování, a pak vyhrávání a vyhrávání. Při tom si člověk těch hor ani nevšímal, protože se soustředil na to, aby vyhrál. Dnes vidím, jak jsou zdejší hory krásné. Všechno to vnímám mnohem více než dřív," vyznává se ze svého vztahu k lyžování a především pak ke zdejším horám Andre Arnold a ke své trenérské činnosti doplňuje:

"O zkušenosti se dělím velmi rád. Důležité pro mě je, když přijedou lidé, které baví trénovat a chtějí se něco naučit. Když si toho všimnu, úplně obživnu. Pokud vidím, jak se lidé rozvíjí, mám z toho velkou radost. Na náš racing camp s výcvikovým pobytem jezdí v posledních letech velice dobří lyžaři."

Andre si výjimečné krásy a možnosti lyžování v oblasti Söldenu užívá s celou svou rodinou i ve svých 62 letech. Jeho děti už odrostly a zkušenosti, které jim předal, mu nyní pomáhají šířit dále.

"Mé děti už nejsou žádné děti, už jim bude třicet let. Rádi společně jezdíme lyžovat. Už rok je na světě také první vnouče a já čekám, až si spolu budeme moct zalyžovat," prozrazuje trochu ze soukromého života Andre.

Každý, kdo se s ním v Söldenu potkal, ať už v penzionu nesoucím jeho jméno či třeba přímo na svazích, jistě potvrdí, že mu zdejší prostředí prostě svědčí. Překypuje dobrou náladou a elánem. Sám ke svému oblíbenému sportu dodává:

"To nejdůležitější je zdraví a radost z lyžování. Myslím si, že neexistuje mnoho sportů, které toho člověku tolik dají."

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

autor: red | 5. 12. 2017 15:12

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama