Lyžování poblíž Prahy? Vyzkoušejte skiareál Monínec

td
16. 1. 2012 15:36
Moderního střediska se dočkaly i střední Čechy, Monínec láká vybaveností a večerním lyžováním
Foto: Aktuálně.cz

Ještě donedávna si leckterý Pražák při pomyšlení na celodenní lyžování mohl jen smutně povzdechnout. Z hlavního města je to totiž do většiny českých lyžařských středisek opravdu kus cesty, což zimním radovánkám příliš nepřeje. To ale neplatí o lyžařském areálu Monínec, který se nachází pouhou hodinu cesty od Prahy a nabízí kvalitní zázemí pro zkušené lyžaře i rodiny s dětmi.

Ski areál Monínec ale překvapí nejen atraktivní polohou, ale i bohatou nabídkou služeb. Lyžování zpříjemní čtyřmístná sedačková lanovka, která návštěvníky dopraví až na červenou sjezdovku o délce 1200 metrů. Příznivci kratších tratí ocení dvoumístný vlek. Areál Monínec se postará i o zábavu nejmenších lyžařů, 21. ledna zde totiž opět zahajuje provoz lyžařská škola s nejdelším pojízdným kobercem, který měří celých devadesát metrů. Starší děti nadchne možnost vyzkoušet si neobvyklý sport, a to snowtubing. Jedná se o speciální dráhu navrženou pro jízdu na nafukovacích pneumatikách, kterou si ihned oblíbí všichni milovníci adrenalinu.

Kladem areálu Monínec je i celkové rozvržení komplexu, je totiž přímo koncipován na velké množství návštěvníků. Extrémně výkonná lanovka tak zabrání tvoření nekonečných front a bezplatné parkoviště s dvanácti sty místy se postará o maximální pohodlí při lyžování. Modernímu trendu odpovídá také možnost atraktivního večerního lyžování. Upravená a osvětlená sjezdovka je připravena každý den od 18 do 21 hodin.

Foto: Aktuálně.cz

Moderní řešení areálu zpříjemní lyžování

Místo nepraktických bufetů zvolil ski areál samoobslužnou restauraci alpského typu, která umožňuje obsloužení velkého počtu zákazníků najednou, a tak neplýtvá časem vyhrazeným na lyžování. Během zimní sezony je otevřena až do 22 hodin, takže dobře poslouží návštěvníkům nočního lyžování. Přímo v areálu je také možné využít služeb půjčovny a všestranného servisu lyží. Před návštěvou lyžařského centra Monínec si můžete celý komplex prohlédnout na 3D mapě areálu, nebo živě přímo přes online kamery.

V tomto moderním lyžařském centru se koná také nespočet zajímavých akcí a speciálních programů. Například 18. března 2012 zde proběhne charitativní závod Monínec Kooperativa Cup. Zúčastnit se může každý, na návštěvníky navíc čeká doprovodný program se známými osobnostmi. Výtěžek akce bude věnován dětskému onkologickému oddělení FN Motol Praha.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy