Pacient roku? Lupiči netušili, na koho narazí při krádeži v ordinaci

pru pru
15. 11. 2021 13:22
Dvojice lupičů se minulý čtvrtek pokusila vykrást zubní kliniku v brazilském okrese Ceilândia. Ozbrojení muži ale nečekali, na jakého pacienta narazí. Při vtrhnutí do ambulance tam pravidelnou prohlídku podstupoval zkušený policista mimo službu, který dal útočníkům co proto. Bez váhání je oba v několika vteřinách zneškodnil. Jeho odvážný čin zachytila bezpečnostní kamera.
Zkušený policista zneškodnil dva lupiče, kteří vtrhli do zubní kliniky. | Video: Reddit/netmiss

Incident se stal ve čtvrtek ráno na dentální klinice v okrese Ceilândia, ležícím nedaleko hlavního města Brasília. Na záběrech je patrné, jak do ambulance najednou vtrhli dva mladíci v mikinách. S noži v rukou začali ohrožovat personál a pacienta na lehátku. Zubaře i zdravotní sestry lupiči zahnali do rohu ordinace. Pacient, čili policista mimo službu, si v tu chvíli lehl s rukama nad hlavou na zem.

Když na něj jeden z lupičů začal mířit nožem, policista ho zkušeným chvatem srazil k zemi. Bezprostředně poté začal na lupiče mířit svou pistolí, kterou měl v tu chvíli u sebe. Za několik vteřin poté si podrobil i druhého lupiče, který ho začal ze dveří ordinace ohrožovat. Při svém zákroku mladíka postřelil.

Šestačtyřicetiletý policista, který slouží u tamní policie přes 25 let, na místě počkal do příjezdu svých kolegů. Nikdo z řad personálu neutrpěl žádná zranění. Postřeleného lupiče poté převezli se zraněním do nemocnice. Mladík byl podle serveru Newsweek mimo ohrožení života.

Oba ozbrojenci, kterým bylo 19 let, už jsou nyní ve vazbě a vyšetřuje je policie, uvádí brazilský server Globo. Jejich totožnost policisté zatím nezveřejnili.

Záběry odvážného činu policisty, který si přál zůstal v anonymitě, se v posledních dnech dostaly na stránky světových médií. Video se rozšířilo i na sociálních sítích. Uživatelé na Redditu především obdivují schopnosti a pohotovost policisty. Někteří ho označili za "pacienta roku" a vtipkovali, že by měl dostat zdarma zubní péči až do konce svého života.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy