Litoměřické vinobraní bude v novém "Kabátě"!

Ilona Víchová
19. 9. 2012 8:55
Litoměřické vinobraní patří k nejzajímavějším akcím podzimu
Foto: Aktuálně.cz

Možná tato informace bude překvapením, ale i severní Čechy mají své vinohrady a s tím spojené slavnosti vína. Jedno takové vinobraní čeká na své návštěvníky už tento víkend. Kromě lahodného vína, bude k vidění dobové tržiště s ukázkami starých řemesel a také celá řada hudebních vystoupení. Litoměřické vinobraní startuje tradičně s Ostrovním festivalem, kde vystoupí dokonce i kapela Toxique.

Vinobraní v severních Čechách

Litoměřické vinobraní probíhá prakticky po celém městě. Na Mírovém náměstí se návštěvníci a milovníci dobrého vína mohou těšit na cimbálovou hudbu z Moravy, Petra Spáleného nebo Roxette revival. Tyršovo náměstí bude patřit divadelnímu umění. Divadelní spolky představí hry, jako Standa a Vanda nebo Látané příběhy krejčíka Honzy.

V sobotu proběhne hlavní program. Na Mírovém náměstí se objeví kapely jako Ukulele trouble makers nebo Michal Hrůza s kapelou. Ještě před hudební dávkou bude od 14 hodin náměstím procházet historický průvod. Podobně nabytý program čeká i na Tyršovo náměstí.

Foto: Žena

Na Litoměřické vinobraní je vstup zcela zdarma. Proto si řemeslný jarmark s ochutnávkou nenechte ujít. Dobové tržiště rozveselí pouliční žongléři, šermíři, kejklíři s ohněm a nebo pouliční vystoupení. Letos se akce koná už čtvrtým rokem a stejně tak, jak tomu doposud bylo, i letos je vinobraní provázené festivalovým programem Ostrovní festival.

Akce započne 21. září v 16 hodin a skončí 22. září ve 23:30. Hlavní dění sledujte v centru města Litoměřice nebo v Kamýcké ulici. Pódia jsou rozestavěná na Mírovém, Dominikánském a Tyršovo náměstí. V Kasárnách pod Radobýlem najdete hlavní Kabát Stage.

Foto: Aktuálně.cz

Keans ostrovní festival v novém "Kabátě"

Litoměřický festival nabízí více než osm hodin živé hudby. Hlavní hvězdou festivalu je kapela Kabát. Kapela předvede 90 minutové koncertní vystoupení na obrovském pódiu. Největší změnou letošního ročníku je přesun do jiné části města. Hlavní stage se z Ostrova přesunula do prostoru kasáren Pod Radobýlem. Jediným důvodem přesunu je nedostatečná kapacita.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na kapely Charlie Straight, Midi Lidi, UDG nebo Mig 21. Kdo by se bál o svůj žaludek, tak nemusí. V celém areálu jsou rozmístěné stánky s občerstvením a celou akci doplní sportovně-odpočinkové aktivity.

Foto: Aktuálně.cz

Na festivalu povstanou tři scény. Hlavními moderátory akce budou Kazma a Bruno. Na  hlavní scéně pak zazní již zmiňovaní Charlie Straight, Mig 21, kapela Toxique a ve 22:00 atmosféru rozjede kapela Kabát. Na Jagrmeister ZONE si návštěvníci poslechnou kvalitní Djs, jako je DJ Marthy, Michael C, Carl Lope nebo Martin Frank. Energii a sílu dobijete v Energy zoně, kde si nabijete telefon, notebook nebo samy sebe. Čeká na vás Energy drink a přístup na internet.

Kudy tudy cesta na Litoměřické vinobraní

Automobilem se přímo k akci nedostanete. Pro nově přijíždějící hosty je připravené odstavné parkoviště na Lodním  náměstí a na parkovišti u Zahrady Čech. Určitě je lepší využívat kyvadlovou dopravu, která vás dopraví až do kasáren. Po skončení akce vypraví dopravce České dráhy speciální noční spoje. Kdo by rád své auto nechal doma, může využít Festbus, smluvní dopravu, která vás odveze i přiveze a navíc během jízdy dostanete občerstvení.

Foto: Aktuálně.cz

Vstupné na vinobraní je zcela zdarma. Na Krean ostrovní festival v kasárnách se do 21 září dostanete za 490 korun. Na místě budou vstupenky stát 640 korun. Do 21. září máte navíc možnost zakoupit čtyři vstupenky za 490 korun a pátý lupen získáte zdarma. VIP vstupenka, která zahrnuje občerstvení po celý den ve VIP stanu, možnost setkání s umělci a vyhrazený vstup do areálu, stojí 1200 korun.

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy