Lindbergh fotil světové topmodelky, včetně Kurkové a Herzigové. Zemřel ve věku 74 let

Zpráva o úmrtí německého fotografa byla oznámena na jeho oficiálním Instagramu.
Česká modelka Karolína Kurková na Lindberghově snímku pro reklamní kampaň švýcarské hodinářské firmy IWC Schaffhausen (2014).
Cate Blanchettová, Emily Bluntová, Čou Sün, Ewan McGregor a Christoph Waltz na snímku Petera Lindbergha pro reklamní kampaň švýcarské hodinářské firmy IWC Schaffhausen (2014).
Naomi Campbellová, Linda Evangelista, Tatjana Patitzová, Christy Turlingtonová a Cindy Crawfordová na snímku Petera Lindbergha.
Záběr z výstavy Women on street v německém Düsseldorfu, kde byly k vidění snímky Petera Lindbergha a Garyho Winogranda.
Foto: Profimedia.cz
Magazín ČTK Reuters Magazín, ČTK, Profimedia, Reuters
4. 8. 2019 14:49
Fotograf Peter Lindbergh se proslavil snímky supermodelek a celebrit. Pocházel z Polska, ale vyrostl v německém Duisburgu. Před jeho objektivem stála vévodkyně Meghan, modelky Naomi Campbellová, Cindy Crawfordová, ale i Češky Karolína Kurková a Eva Herzigová. Lindbergh zemřel v úterý ve věku 74 let.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy