Limuzína smrti. Skupina stařenek pohotově unikla

Reuters Reuters
11. 6. 2013 11:20
V San Franciscu hořela limuzína i před měsícem, zemřela v ní nevěsta a čtyři kamarádky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

San Francisco - Skupina stařenek dokázala uniknout z velké limuzíny, z níž náhle začaly šlehat plameny.  Výkon o to obdivuhodnější, že polovině žen bylo 90 a více let a pohybovaly se o holích či pomocí chodítek.

Případ se podle informací policie stal v uzavřené seniorské komunitě v San Franciscu, dámy mířily na oslavu jedné více jak devadesátileté oslavenkyně.

Jak dále policie informuje, v černé limuzíně sedělo v době vypuknutí požáru deset žen. Některé se pohybovaly jen o holi, některé pomocí chodítek.

Jedna z pasažérek, Mary Chapmanová, sdělila místní televizi, že se vylekaly, když uviděly, jak z auta vychází kouř.

"Když jsem vyhlédla ven, viděla jsem červené plameny a černý kouř a nyní můžete vidět výsledek," říká a ukazuje na velkou spálenou skvrnu v asfaltu. V tomto místě se hořící limuzína zastavila.

"Já si zkrátka myslím, že by měly existovat zákony, které regulují limuzíny podobně jako je to třeba u nákladních aut," dodává Chapmanová.

Podle mluvčího hasičů Roberta Marshalla vypukl oheň zřejmě v místě, které odděluje řidičovo sedadlo a úsek pro pasažéry. V limuzíně totiž v těchto místech vede elektřina a je tu i zásuvka kvůli zapojení televizi či malé ledničky.

Nevěsta takové štěstí neměla

Událost z nedělního odpoledne následuje jen měsíc poté, co nevěsta a čtyři její přítelkyně zemřely uvězněné rovněž v hořící limuzíně. K neštěstí došlo na mostě v San Franciscu, jen asi 40 km od nového případu.

Policie již také zkoumá možné souvislosti mezi oběma incidenty.

Při květnovém neštěstí cestovala limuzínou nevěsta Neriza Fojasová (31) s osmi kamarádkami přes most San Mateo-Hayward na svatební party. Bílá limuzína se ale ocitla v plamenech.

Fojasová a čtyři její přítelkyně zemřely, když se snažily proplížit skrz malý otvor v přepážce mezi místy pro pasažéry a pro řidiče.

Čtyři ženy, jimž se podařilo dostat se z auta poté, co na mostě zastavilo, požár přežily.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy