Limuzína smrti. Skupina stařenek pohotově unikla

Reuters Reuters
11. 6. 2013 11:20
V San Franciscu hořela limuzína i před měsícem, zemřela v ní nevěsta a čtyři kamarádky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

San Francisco - Skupina stařenek dokázala uniknout z velké limuzíny, z níž náhle začaly šlehat plameny.  Výkon o to obdivuhodnější, že polovině žen bylo 90 a více let a pohybovaly se o holích či pomocí chodítek.

Případ se podle informací policie stal v uzavřené seniorské komunitě v San Franciscu, dámy mířily na oslavu jedné více jak devadesátileté oslavenkyně.

Jak dále policie informuje, v černé limuzíně sedělo v době vypuknutí požáru deset žen. Některé se pohybovaly jen o holi, některé pomocí chodítek.

Jedna z pasažérek, Mary Chapmanová, sdělila místní televizi, že se vylekaly, když uviděly, jak z auta vychází kouř.

"Když jsem vyhlédla ven, viděla jsem červené plameny a černý kouř a nyní můžete vidět výsledek," říká a ukazuje na velkou spálenou skvrnu v asfaltu. V tomto místě se hořící limuzína zastavila.

"Já si zkrátka myslím, že by měly existovat zákony, které regulují limuzíny podobně jako je to třeba u nákladních aut," dodává Chapmanová.

Podle mluvčího hasičů Roberta Marshalla vypukl oheň zřejmě v místě, které odděluje řidičovo sedadlo a úsek pro pasažéry. V limuzíně totiž v těchto místech vede elektřina a je tu i zásuvka kvůli zapojení televizi či malé ledničky.

Nevěsta takové štěstí neměla

Událost z nedělního odpoledne následuje jen měsíc poté, co nevěsta a čtyři její přítelkyně zemřely uvězněné rovněž v hořící limuzíně. K neštěstí došlo na mostě v San Franciscu, jen asi 40 km od nového případu.

Policie již také zkoumá možné souvislosti mezi oběma incidenty.

Při květnovém neštěstí cestovala limuzínou nevěsta Neriza Fojasová (31) s osmi kamarádkami přes most San Mateo-Hayward na svatební party. Bílá limuzína se ale ocitla v plamenech.

Fojasová a čtyři její přítelkyně zemřely, když se snažily proplížit skrz malý otvor v přepážce mezi místy pro pasažéry a pro řidiče.

Čtyři ženy, jimž se podařilo dostat se z auta poté, co na mostě zastavilo, požár přežily.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy