Líčí rodinu jako gaunery a burany, tvrdí o filmu pozůstalí po Guccim a hrozí žalobou

ČTK ČTK
30. 11. 2021 21:19
Pozůstalí po italském módním podnikateli Aldovi Guccim zvažují, že podají žalobu v souvislosti s novým filmem Klan Gucci od amerického režiséra Ridleyho Scotta. Tvrdí, že tvůrci s nimi nekonzultovali postavu Alda Gucciho, kterého hraje Al Pacino, a že je děj historicky nepřesný.
Lady Gaga jako Patrizia Reggiani.
Lady Gaga jako Patrizia Reggiani. | Foto: Forum Film

Podle pozůstalých po Aldovi Guccim film líčí jejich rodinu jako "gaunery a burany, kteří se nezajímali o okolní svět". Příběh "není vůbec přesný" a tvůrci s nimi nekonzultovali vyznění postav.

Dle pozůstalých snímek uráží rodinné dědictví, na kterém byla postavena známá módní firma, dnes vlastněná francouzskou investiční společností Kering. Již dříve si příbuzní stěžovali, že Al Pacino se nepodobá jejich předkovi.

Gucciovi se též ohradili proti "shovívavému vyznění" postavy Patrizie Reggiani, kterou hraje Lady Gaga. Reggiani byla pravomocně odsouzena za vraždu svého bývalého manžela Maurizia Gucciho, jednoho z posledních rodinných šéfů před prodejem firmy externím investorům.

Dle pozůstalých snímek vykresluje Patrizii Reggiani jako oběť "machistické kultury", která údajně panovala v rodině a firmě. Ta ale byla podle Gucciů v 80. letech, kdy se odehrává velká část děje, naopak vstřícná k ženám.

Patrizia Reggiani byla roku 1998 odsouzena k 29 letům vězení za to, že si objednala vraždu bývalého manžela. Propuštěna byla předčasně roku 2016 za dobré chování.

Hvězdně obsazený snímek se odehrává především v 80. a 90. letech, kdy ve známé módní firmě probíhaly vnitřní spory mezi členy rozvětvené rodiny Gucciů. Film v uplynulých týdnech uvedla kina v USA i Česku, minulý víkend byl v čele žebříčku návštěvnosti zdejších biografů.

Film Klan Gucci promítají kina od uplynulého čtvrtka. | Video: Forum Film
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy