Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

KAT Walk. Dálková turistická trasa Kitzbühelskými Alpami není nic pro pecivály

Miroslava Kohoutová
17. 8. 2020 11:05
Na ruch a shon zapomeňte. Na KAT Walk, dálkové turistické trase Kitzbühelskými Alpami, nenarazíte ani na jedno. 106 kilometrů dlouhá cesta tyrolskou horskou krajinou, kde vrchol hory střídá další a v každém údolí zaslechnete jiný dialekt, vám poskytne autentický a nezapomenutelný zážitek. Na KAT Walk doslova zažijete hory a najdete klid, štěstí a rovnováhu.
Foto: Elke Henke
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Horská průvodkyně Elke Henkeová provází po této trase turisty od prvního oficiálního výletu v roce 2015. Funkci manažerky tehdy vyměnila za adrenalin a pořádnou dávku zážitků. "Po několika letech ve funkci manažera v automobilovém průmyslu jsem došla do stadia vyhoření, kdy mě již má práce dále neuspokojovala. Mé silné spojení s přírodou mě nakonec dovedlo až k rozhodnutí stát se certifikovaným horským průvodcem. Najít mír, štěstí, rovnováhu a to vše sdílet s ostatními turisty," vzpomíná Elke, kterou na jejích cestách doprovázejí dvě fenky francouzského vodního psa jménem Héloise a Glorieuse - jediné chovné feny tohoto plemene v Tyrolsku.

Jen pro trénované

Jít, užívat, rozhlížet se, vnímat. Tak budete podle Elke prožívat typický den na KAT Walk. Na trasu, která začíná v obci Hopfgarten a jejíž cíl je v St. Ulrich v údolí PillerseeTal, byste se podle Elke měli vydat, jen pokud jste zdraví, trénovaní, nemáte strach z výšek, a především cítíte silné propojení s přírodou. Rozhodně se nejedná o trasu pro typické pecivály. Absolvovat ji přitom můžete v každém věku. Nejstaršímu turistovi, kterého Elke provázela, bylo 79 let. "Celá KAT Walk vede nepřetržitě po červené, středně obtížné turistické trase, takže vzdálenost a výškový profil se pro vás stanou výzvou, zvláště pokud nejste dostatečně fyzicky zdatní a zároveň si nevyhradíte dostatek času. Čas je to, co si rozhodně vezměte s sebou. Dejte si dostatek času pro každou jednotlivou etapu tak, abyste si z ní vzali vše, co vám nabízí. Tu krásu, to úsilí," radí Elke.

Foto: Elke Henke

Za tyrolskou přírodou i místními obyvateli

Kromě dechberoucích výhledů a úchvatné panenské přírody vás čekají i horské chaty, salaše, konverzace s místními obyvateli, lokální speciality a rozmanité zážitky. Vždy je zde co vidět a co ochutnat. Mírné svahy střídají strmější a za své kroky se můžete odměnit čerstvým mlékem, domácím pečivem či vyzrálým alpským sýrem. "Každý den je jiný, každý turista prožije trasu svým způsobem. Někteří dosáhnou svých limitů, jiní je překonají. Nadmořská výška nad 6000 metrů a vzdálenost delší než 100 km jsou pro některé turisty fyzickou výzvou. Každá jednotlivá fáze cesty má své zvláštnosti, tradice, zvyky, povahu, vkus. Trochu luxusu zažijete na konci každé trasy v předem rezervovaných ubytovacích zařízeních, ve kterých budete rozmazlováni regionálními lahůdkami," popisuje Elke.

Foto: Elke Henke

A nejkrásnější místo na KAT Walk? "Vrchol Lodronu, při druhé etapě, který je prvním vrcholovým vítězstvím. Ten je pro mě jedním z nejslibnějších a nejkrásnějších. Místo síly," má jasno Elke, která na trase zažila mnoho krásných a dojemných příběhů. "Každý z těchto příběhů se během KAT Walku stane tak důvěrně známým, že si je všechny nechám pro sebe. Chci ale říct, že si z trasy každý odnese svůj vlastní okamžik. Příběh hor, který si uchová ve svém srdci a odnese si ho s sebou domů navždy," je přesvědčena Elke.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy