Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Letní zillertalské dobrodružství

Barbora Vojtová
9. 7. 2020 9:38
Většina z nás zná tyrolské údolí Zillertal zejména v souvislosti s lyžováním. Mekka všech, kteří milují rozmanitost zimních radovánek. Ve skutečnosti je ale tato destinace stejně unikátní a dobrodružná i v létě!
Jezero Schwarzsee - Zemmgrund
Jezero Schwarzsee - Zemmgrund | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Necelých 40 km východně od Innsbrucku na vás čeká 1400 km turistických tras, 1200 km bikerských stezek a 150 horských chat. Navíc svou zarezervovanou dovolenou můžete 48 hodin předem bez poplatku stornovat, ale proč, když už jsou konečně otevřené hranice a navíc na vás v Zillertalu čeká výjimečné prázdninové dobrodružství!

Široké zillertalské údolí je zázemím čtyř rekreačních oblastí: Fügen-Kaltenbach, Zell-Gerlos, Mayrhofen-Hippach a jihozápadní Tux-Finkenberg, přičemž 422 km2 tohoto atraktivního regionu náleží do chráněného vysokohorského přírodního parku. Region nabízí skutečně nepřeberné množství aktivit pro milovníky turistiky, cyklistiky, ale i gastronomie, protože právě v údolí Zillertal se během roku pořádá řada kulinárních festivalů a vyrábí se zde mnoho regionálních produktů.

Rodinná turistika
Rodinná turistika | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH / Andre Schönherr xx

Území Zillertalských Alp je zasazeno do romantické krajiny plné malebných obcí a není žádným překvapením, že své jméno dostalo podle řeky Ziller, která protíná od jihu na sever celý region. Nejvyšším bodem je Hochfeiler s nadmořskou výškou 3509 m n. m.

Výhodou Zillertalu jsou jeho téměř nevyčerpatelné možnosti zábavy. V případě, že se vydáte do oblasti Fügen-Kaltenbach, rozhodně byste si neměli nechat ujít rodinný termální akvapark Erlebnistherme Zillertal, ale hlavně byste se měli vydat na zážitkovou horu Spieljoch. Moderní gondola vás vyveze do výšky 1920 m n. m., kde na vás kromě ojedinělého panoramatického výhledu čeká také dobrodružný zábavní park pro všechny generace a slunečná restaurace Mountain Loft.

Parní vlak brázdící Zillertal
Parní vlak brázdící Zillertal | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH / Bernhard Huber

Nezapomeňte navštívit také jednu z nejkrásnějších rakouských alpských horských stezek Zillertaler Höhenstrasse. Původně byla vybudována v šedesátých letech dvacátého století za účelem správy horských pastvin, návštěvníkům oblasti byla dlouho uzavřená, ale dnes si ji už můžete projet autem či na kole až do výšky 2020 m n. m.

Další oblastí je Zell-Gerlos, který přitahuje zejména svým adrenalinovým charakterem. Vznikla zde například první alpská horská dráha, která je přístupná po celý rok, a vydat se můžete také na některou z mnoha ferratových stezek. Další pohled z ptačí perspektivy vám zaručí netradiční let nad korunami stromů prostřednictvím 738 metrů dlouhé ziplajny Flying Fox. 

Fanoušci cyklistiky by rozhodně neměli vynechat některou z bikových tras regionu Mayrhofen-Hippach. Celý Zillertal je protkaný osmi sty kilometry cyklotras, mezi kterými si vyberou jak příznivci elektrokol, tak milovníci single trailů či silničních kol.

Lanové dráhy v Kaltenbachu
Lanové dráhy v Kaltenbachu | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH / Becknaphoto

Čtvrtému z regionů náleží jediný rakouský lyžařský areál s celoročním provozem - ledovec Hintertux. Pokud se vám ale v létě nechce do lyžáků, nazujte si trekové boty a vydejte se prozkoumávat turistické stezky v čele s dobrodružnou trasou Tuxbach. Oblast Tux-Finkenberg je navíc vyhlášená svými skvělými večírky a festivaly, které byste si také rozhodně neměli nechat ujít!

Více info na: www.zillertal.at

Zillertal Activcard

Letní bonusová karta Zillertal Activcard platí od 27. června do 4. října ve všech regionech zillertalského údolí. Díky ní budete mít zcela zdarma veřejnou dopravu v regionu, zvýhodněné vstupy či slevy na téměř všechny turisticky atraktivní cíle. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Saská kontrarozvědka označila protiimigrační hnutí Pegida za extremistické

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. V pátek to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. Pro hnutí Pegida a její představitele nové hodnocení znamená, že se dostávají do hledáčku tajných služeb. Pegida vznikla v Sasku, které je její baštou, postupně se rozšířila i do dalších spolkových zemí, ale její popularita v posledních letech výrazně poklesla.

Saská kontrarozvědka uvádí, že Pegida vykazuje radikální úsilí a že v průběhu let se rozvinula z protestního v protiústavní hnutí. "Tím, že Pegida poskytuje známým pravicovým radikálům veřejnou agitační platformu, aby mohli šířit protiústavní názory a ideologie, funguje toto hnutí jako jakési propojení mezi extremisty a neextremisty," řekl Christian. To pak podle něj vede k posouvání hranic mezi demokratickými a radikálními postoji.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Z hokejové reprezentace vypadli Mozík, Najman a Kousal, dva hráči tým doplní

Z kádru hokejové reprezentace připravující se na mistrovství světa v Rize vypadli obránce Vojtěch Mozík a útočníci Ondřej Najman s Pavlem Kousalem. Na dalším srazu v neděli tým naopak doplní obránce Michal Moravčík a útočník Jiří Smejkal z finského celku Tappara Tampere.

před 48 minutami

Cena mědi vystoupila na rekord. Tuna je za více než 10 300 dolarů

Cena mědi se v pátek vyšplhala na rekord, kolem poledne se připisovala 2,3 procenta na 10 325 dolarů (220 000 Kč) za tunu. Překonala tak předchozí rekord 10 190 USD z roku 2011. Za růstem ceny stojí poptávka ze strany spekulantů a průmyslových podniků, kterou podpořily příznivé údaje o vývoji ekonomiky, informovala agentura Reuters. Od loňského března, kdy poptávku zasáhl příchod koronavirové krize, se cena této důležité průmyslové komodity zvýšila už asi o 135 procent.

"Hráče v tomto odvětví zasáhla panika, protože nabídka je omezená," upozornil analytik Gianclaudio Torlizzi z milánské poradenské společnosti T-Commodity. "Jakmile se však úroveň zásob v průmyslových skladech začne stabilizovat, měla by se otevřít cesta k určitému (cenovému) poklesu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy