Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Letní zillertalské dobrodružství

Barbora Vojtová
9. 7. 2020 9:38
Většina z nás zná tyrolské údolí Zillertal zejména v souvislosti s lyžováním. Mekka všech, kteří milují rozmanitost zimních radovánek. Ve skutečnosti je ale tato destinace stejně unikátní a dobrodružná i v létě!
Jezero Schwarzsee - Zemmgrund
Jezero Schwarzsee - Zemmgrund | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Necelých 40 km východně od Innsbrucku na vás čeká 1400 km turistických tras, 1200 km bikerských stezek a 150 horských chat. Navíc svou zarezervovanou dovolenou můžete 48 hodin předem bez poplatku stornovat, ale proč, když už jsou konečně otevřené hranice a navíc na vás v Zillertalu čeká výjimečné prázdninové dobrodružství!

Široké zillertalské údolí je zázemím čtyř rekreačních oblastí: Fügen-Kaltenbach, Zell-Gerlos, Mayrhofen-Hippach a jihozápadní Tux-Finkenberg, přičemž 422 km2 tohoto atraktivního regionu náleží do chráněného vysokohorského přírodního parku. Region nabízí skutečně nepřeberné množství aktivit pro milovníky turistiky, cyklistiky, ale i gastronomie, protože právě v údolí Zillertal se během roku pořádá řada kulinárních festivalů a vyrábí se zde mnoho regionálních produktů.

Rodinná turistika
Rodinná turistika | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH / Andre Schönherr xx

Území Zillertalských Alp je zasazeno do romantické krajiny plné malebných obcí a není žádným překvapením, že své jméno dostalo podle řeky Ziller, která protíná od jihu na sever celý region. Nejvyšším bodem je Hochfeiler s nadmořskou výškou 3509 m n. m.

Výhodou Zillertalu jsou jeho téměř nevyčerpatelné možnosti zábavy. V případě, že se vydáte do oblasti Fügen-Kaltenbach, rozhodně byste si neměli nechat ujít rodinný termální akvapark Erlebnistherme Zillertal, ale hlavně byste se měli vydat na zážitkovou horu Spieljoch. Moderní gondola vás vyveze do výšky 1920 m n. m., kde na vás kromě ojedinělého panoramatického výhledu čeká také dobrodružný zábavní park pro všechny generace a slunečná restaurace Mountain Loft.

Parní vlak brázdící Zillertal
Parní vlak brázdící Zillertal | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH / Bernhard Huber

Nezapomeňte navštívit také jednu z nejkrásnějších rakouských alpských horských stezek Zillertaler Höhenstrasse. Původně byla vybudována v šedesátých letech dvacátého století za účelem správy horských pastvin, návštěvníkům oblasti byla dlouho uzavřená, ale dnes si ji už můžete projet autem či na kole až do výšky 2020 m n. m.

Další oblastí je Zell-Gerlos, který přitahuje zejména svým adrenalinovým charakterem. Vznikla zde například první alpská horská dráha, která je přístupná po celý rok, a vydat se můžete také na některou z mnoha ferratových stezek. Další pohled z ptačí perspektivy vám zaručí netradiční let nad korunami stromů prostřednictvím 738 metrů dlouhé ziplajny Flying Fox. 

Fanoušci cyklistiky by rozhodně neměli vynechat některou z bikových tras regionu Mayrhofen-Hippach. Celý Zillertal je protkaný osmi sty kilometry cyklotras, mezi kterými si vyberou jak příznivci elektrokol, tak milovníci single trailů či silničních kol.

Lanové dráhy v Kaltenbachu
Lanové dráhy v Kaltenbachu | Foto: Copyright: Zillertal Tourismus GmbH / Becknaphoto

Čtvrtému z regionů náleží jediný rakouský lyžařský areál s celoročním provozem - ledovec Hintertux. Pokud se vám ale v létě nechce do lyžáků, nazujte si trekové boty a vydejte se prozkoumávat turistické stezky v čele s dobrodružnou trasou Tuxbach. Oblast Tux-Finkenberg je navíc vyhlášená svými skvělými večírky a festivaly, které byste si také rozhodně neměli nechat ujít!

Více info na: www.zillertal.at

Zillertal Activcard

Letní bonusová karta Zillertal Activcard platí od 27. června do 4. října ve všech regionech zillertalského údolí. Díky ní budete mít zcela zdarma veřejnou dopravu v regionu, zvýhodněné vstupy či slevy na téměř všechny turisticky atraktivní cíle. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy