FOTO Letná 60 let po Stalinovi. Diskotéky i obřady satanistů

Foto: morrissey / Foter / CC BY
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
1. 5. 2015 8:15
Z památníku sovětského vůdce zbyly už jen podzemní technické prostory, o které je od revoluce velký zájem. Mládež je využívala k ilegálním večírkům a satanisté tu prováděli tajné obřady.

Praha - Začátkem května roku 1955 byl v Praze slavnostně odhalen obří pomník vůdce sovětského lidu Josifa Vissarionoviče Stalina. Tehdy největší skupinové sousoší v Evropě ale vzhlíželo z letenského svahu na Prahu pouhých sedm let.

Kult Stalinovy osobnosti padl společně s Frontou na maso, jak Pražané pomník s oblibou nazývali, a to díky nové vládě Sovětského svazu v čele s Nikitou Chruščovem. Rozlehlé prázdné prostory i tak lákají potencionální investory s megalomanskými plány.

V jakém stavu je dnes bývalý Stalinův pomník na pražské Letné? Co pamatují podmáčené betonové prostory a jak využije Praha potenciál obřího sloupového sálu?

Podívejte se do útrob kdysi největšího sousoší, jehož odhalení se samotný Stalin nedožil.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy