Lesk a bída pěveckých soutěží. Anetu už nikdo nepřekoná

ČTK Magazín ČTK, Magazín
20. 6. 2014 15:30
Zatímco Aneta Langerová si vybudovala úspěšnou hudební kariéru, poslední vítězka SuperStar Sabina Křováková míří do muzikálu.
Aneta Langerová
Aneta Langerová | Foto: František Vlček / MAFRA /Profimedia.cz

PrahaAneta Langerová vyhrála talentovou soutěž Česko hledá SuperStar před deseti roky. Je zároveň jedinou soutěžící, která po vítězství natrvalo zaujala pevné místo na tuzemské hudební scéně. Ostatní vítězové její úspěch nezopakovali a divácký zájem o pořad se snižuje. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

"Na SuperStar vzpomínám pozitivně, v mém životě mi to hodně pomohlo dostat se na pozici, kdy si můžu dělat hudbu podle svého a zpívat o tom, o čem jsem chtěla zpívat," řekla ČTK Langerová.

Langerová po svém vítězství vydala album Spousta andělů, kterého se v roce 2004 prodalo přes 67 tisíc kusů a postupně si vybudovala renomé jako osobitá zpěvačka a skladatelka. Albový debut Sabiny Křovákové vyšel loni pod názvem Sabina a jeho prodej na úspěch Langerové zdaleka nedosáhl. Ani o koncerty Křovákové není takový zájem, jaký byl o vystupování Langerové.

"Všichni z produkce nás připravovali na to, že to půjde dolu, a šlo to ještě rychleji, než jsme čekali. Ale počítali jsme s tím, že skončí SuperStar a bude to o štěstí, o lidech, kteří se nás chytnou," uvedla v TV Óčko Křováková, kterou v roli dívky Sophie čeká divadelní debut v české verzi muzikálu Mamma Mia!.

Úspěch je přidaná hodnota

"Jestli se někdo ze soutěžících uplatní v šoubyznysu, by se mělo brát jen jako bonus. Ostatně i ze světových zpěváckých soutěží se výrazněji uplatní zhruba deset procent účastníků," vysvětlil Aktuálně.cz odborník na talentové soutěže a hudební publicista Vladimír Stibořík.

Z vítězů SuperStar řada jmen upadla v zapomnění, naopak relativně úspěšné hudební kariéry čekaly na účastníky, kteří na vítězství nedosáhli. Platí to například pro zpěvačky Debbi a Celeste Buckingham.

"Aneta vedle nezpochybnitelného talentu a charismatu měla štěstí, že byla ve správném čase na správném místě. První SuperStar byla novinkou, proto vyvolala celonárodní šílenství," tvrdí Stibořík.

Rozdíl je i v zájmu o sledování soutěže. Finále soutěže Česko hledá SuperStar v roce 2004 sledovalo dosud rekordních 3,34 milionu diváků. Finálové vítězství Křovákové sledovalo 860 tisíc lidí. Divácký zájem o pěvecké a talentové soutěže v Česku a na Slovensku nezadržitelně klesá.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy