Lesk a bída pěveckých soutěží. Anetu už nikdo nepřekoná

ČTK Magazín ČTK, Magazín
20. 6. 2014 15:30
Zatímco Aneta Langerová si vybudovala úspěšnou hudební kariéru, poslední vítězka SuperStar Sabina Křováková míří do muzikálu.
Aneta Langerová
Aneta Langerová | Foto: František Vlček / MAFRA /Profimedia.cz

PrahaAneta Langerová vyhrála talentovou soutěž Česko hledá SuperStar před deseti roky. Je zároveň jedinou soutěžící, která po vítězství natrvalo zaujala pevné místo na tuzemské hudební scéně. Ostatní vítězové její úspěch nezopakovali a divácký zájem o pořad se snižuje. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

"Na SuperStar vzpomínám pozitivně, v mém životě mi to hodně pomohlo dostat se na pozici, kdy si můžu dělat hudbu podle svého a zpívat o tom, o čem jsem chtěla zpívat," řekla ČTK Langerová.

Langerová po svém vítězství vydala album Spousta andělů, kterého se v roce 2004 prodalo přes 67 tisíc kusů a postupně si vybudovala renomé jako osobitá zpěvačka a skladatelka. Albový debut Sabiny Křovákové vyšel loni pod názvem Sabina a jeho prodej na úspěch Langerové zdaleka nedosáhl. Ani o koncerty Křovákové není takový zájem, jaký byl o vystupování Langerové.

"Všichni z produkce nás připravovali na to, že to půjde dolu, a šlo to ještě rychleji, než jsme čekali. Ale počítali jsme s tím, že skončí SuperStar a bude to o štěstí, o lidech, kteří se nás chytnou," uvedla v TV Óčko Křováková, kterou v roli dívky Sophie čeká divadelní debut v české verzi muzikálu Mamma Mia!.

Úspěch je přidaná hodnota

"Jestli se někdo ze soutěžících uplatní v šoubyznysu, by se mělo brát jen jako bonus. Ostatně i ze světových zpěváckých soutěží se výrazněji uplatní zhruba deset procent účastníků," vysvětlil Aktuálně.cz odborník na talentové soutěže a hudební publicista Vladimír Stibořík.

Z vítězů SuperStar řada jmen upadla v zapomnění, naopak relativně úspěšné hudební kariéry čekaly na účastníky, kteří na vítězství nedosáhli. Platí to například pro zpěvačky Debbi a Celeste Buckingham.

"Aneta vedle nezpochybnitelného talentu a charismatu měla štěstí, že byla ve správném čase na správném místě. První SuperStar byla novinkou, proto vyvolala celonárodní šílenství," tvrdí Stibořík.

Rozdíl je i v zájmu o sledování soutěže. Finále soutěže Česko hledá SuperStar v roce 2004 sledovalo dosud rekordních 3,34 milionu diváků. Finálové vítězství Křovákové sledovalo 860 tisíc lidí. Divácký zájem o pěvecké a talentové soutěže v Česku a na Slovensku nezadržitelně klesá.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy