Lejno, nebo kaše? Zeman se dočkal kontroverzní sochy

Domácí Domácí
22. 4. 2013 12:19
Kryštof Hošek reagoval svým dílem na průběh a výsledek prezidentských voleb
Plastika "Vařila myšička kašičku aneb to jsme si to zavařili a vítěz nás pěkně vypekl!".
Plastika "Vařila myšička kašičku aneb to jsme si to zavařili a vítěz nás pěkně vypekl!". | Foto: Tereza Nováková

Praha - Že se na aktuální politické dění dá reagovat i sochou, dokázal Kryštof Hošek.

Kontroverzní plastikou "Vařila myšička kašičku (aneb to jsme si to zavařili a vítěz nás pěkně vypekl)" se vrací k průběhu a výsledku prezidentských voleb.

Hošek tak vytvořil zřejmě první sochu prezidenta Miloše Zemana od nástupu do úřadu.

Sochař Kryštof Hošek se svou plastikou.
Sochař Kryštof Hošek se svou plastikou. | Foto: Tereza Nováková

Plastika vznikla pro veletrh současného umění Art Prague 2013 a byla vystavena v rámci expozice The Chemistry Gallery v Kafkově domě v Praze.

"Dílo zde vyvolalo značnou pozornost a nadšení návštěvníků, kteří oceňovali především jeho aktuálnost a vtipnou nadsázku, se kterou autor vyjadřuje svůj názor na současné politické dění a českou politickou (ne)kulturu obecně," píše galerie v tiskové zprávě. 

Po skončení veletrhu byla plastika přenesena do galerie Artinbox na spontánně připravenou tematickou výstavu "Kdo lže, krade...?" aneb "Jak zvítězit nad lží a nenávistí".

Kurátorka Nadia Rovderová vybrala práce současných výtvarníků, kteří různými prostředky reagují na prezidentské volby a politické směřování České republiky. Výstava potrvá do 12. května 2013.

Detail plastiky.
Detail plastiky. | Foto: Tereza Nováková
 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy