reklama
 
 

První trailer Mafia III: Videohru z 60. let vyvíjejí i Češi

Aktualizováno 5. 8. 2015 16:46
Trailer na pokračování legendární hry Mafia. | Video: Mafia Game
Děj hry se bude odehrávat v Americe v době rasových nepokojů a bude zasazena do jižanského New Orleans. Mafia III vyjde příští rok pro PC, Xbox One i PlayStation 4.

Video - Studio 2K představilo na videoherní konferenci Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem první trailer ke hře Mafia III. Pokračování původem české herní série bude zasazeno do 60. let minulého století a představí nového hlavního hrdinu Lincolna Claye, sirotka, který je válečným veteránem z Vietnamu.

Lincoln Clay se tak ocitne v éře, která je spojena s bojem o rasovou rovnoprávnost, vyostřenou vraždou Martina Luthera Kinga, zlatými časy hnutí hippies a všeobecně sílícím tlakem na odchod Ameriky z války ve Vietnamu. Lincoln jakožto černoch a válečný veterán se zákonitě musí dostat do tvrdého střetu s realitou.

Elegantní obleky, saka a klobouky známé z prvních dvou her nahradí výstřední afroúčesy a pestrobarevné šaty. Děj se přesune z města Empire Bay (předlohou mu byl New York) do jižanského New Orleans, ale téma boje mafiánských rodin se měnit nebude.

"Rodina nejsou ti, mezi kterými se narodíš, ale ti, pro které zemřeš," říká Lincoln v temném traileru. Součástí Lincolnovy rodiny bude podle ukázky černoška Casandra, irský grázl Burke a hlavní hrdina druhého dílu Vito Scaletta.

Temné video doprovází hudba z 60. let, zazní v něm skladba All Along the Watchtower v podání Jimiho Hendrixe nebo píseň House of the Rising Sun od Animals.

Reakce fanoušků na sociálních sítích jsou zatím velmi smíšené. Z traileru je hráčská komunita nadšená, hráči oceňují jak základní premisu hry, tak i temný nádech, který tvůrci traileru vdechli. Na druhou stranu ukázka hry vyvolala mezi hráči spíše negativní reakce. "Tohle vůbec nevypadá jako Mafia, pro mě opravdové zklamání," popisuje jeden z komentujících a další dodává: "Jděte do háje, Američani, naprosto jste hru zkazili, měla se radši vyvíjet v České republice." Ukázku z hry pak přirovnávají ke hře Just Cause, která se svým stylem od původní Mafie výrazně liší.

Na fanoušky kritizovanou ukázku z připravované hry se podívejte níže:

Hru vyvíjí studio Hangar 13, které převzalo štafetu po studiu 2K Czech. Přestože Mafia III nevzniká jako český produkt, bude se na ní i tentokrát podílet řada českých vývojářů.

Hra vyjde v příštím roce na PC a konzolích PlayStation 4 a XboX One. 

autor: Prokop Vodrážka | 5. 8. 2015 15:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama