Michelinský kuchař čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Slavný podnik v USA končí

Magazín Magazín
28. 1. 2020 13:58
Zaměstnanci vyhlášené restaurace The Spotted Pig v nejdražší čtvrti New Yorku měli v neděli poslední směnu. Policie obvinila majitele podniku Kena Friedmana a michelinského kuchaře Maria Bataliho ze sexuálního obtěžování včetně psychického a fyzického nátlaku na zaměstnance.
Obvinění ze sexuálního obtěžování čelí majitel hospody a michelinský kuchař Mario Batali.
Obvinění ze sexuálního obtěžování čelí majitel hospody a michelinský kuchař Mario Batali. | Foto: Spotted Pig

Policie v New Yorku uvedla, že žalobu na restauraci The Spotted Pig podalo celkem jedenáct lidí. Podle americké televize CNN jde o bývalé zaměstnankyně podniku, které ze strany vedení čelily sexuálnímu obtěžování. 

Státní zástupkyně Letitia Jamesová řekla, že majitel Ken Friedman přehlížel chování michelinského šéfkuchaře Maria Bataliho a spolu s ním "osahával zaměstnankyně, dělal jim nepatřičné návrhy a nutil je, aby mu posílaly nahé fotografie".

Když si servírky na nevhodné chování nadřízených stěžovaly, přišly o práci. Soud jim teď přiřkl odškodné ve výši 240 tisíc dolarů, které si mezi sebe rozdělí. 

Restaurace The Spotted Pig funguje na Manhattanu od roku 2004. Rychle si získala přízeň zákazníků včetně amerických celebrit, navštěvovali ji Jay-Z, Jude Law anebo Luke Wilson. Vyhlášená hospoda byla podle CNN uvedena na seznamu míst, kde mohli lidé spatřit celebrity. 

Šéfkuchař Mario Batali už dříve uvedl, že popírá obvinění ze sexuálního obtěžování servírek. "Mé chování v minulosti bylo možná nevhodné, jsem si toho vědom a je mi to líto," dodal.

Plácl mě v přímém přenosu tvrdě po zadku, stěžovala si reportérka. Běžce obvinili

Plácnul mě v přímém přenosu tvrdě po zadku, stěžovala si reportérka. Běžce obvinili | Video: WSAV3
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy