reklama
 
 

Las Vegas, největší herna světa

26. 6. 2011 15:00
Město hříchu nabízí zábavu s nádechem nebezpečí.

Las Vegas, neboli Louky, původně sídlo rozvoje zemědělství, později pevnost pro ochranu Španělské stezky, útočiště Mormonů a později místo k odpočinku pro dělníky z nedaleké Hooverovy přehrady. Zásadní impuls dnešní podobě města však dal rok 1931, kdy došlo v Nevadě k legalizaci hazardních her. Původní myšlenku si však po čase přivlastnil organizovaný zločin. Město tak má hned dvojitý nádech dobrodružství.

Z dovolené v Las Vegas se vám rozhodně zatočí hlava a to nejen kvůli množství neonů, světel, heren a zábavních podniků. Vybrat z nabídky „města hazardu“, jak se centru Nevady, jinak zakryté pokrývkou písku, říká, je těžké.

Nazvat některé místo nejznámějším, nejnavštěvovanějším nebo nejoblíbenějším je takřka nemožné, město postavené na uspokojování lidského štěstí nabízí desítky atrakcí, které stojí za to vidět.

Nejslavnější částí Las Vegas je ulice The Strip vybudovaná za „panování“ hazardního mafiána Benjamina Siegela. Nabízí desítky kasin a restaurací, nachází se na ní 19 z 25 největších hotelů světa, včetně pětihvězdičkového MGM Grand Hotel s více než 5 tisíci pokoji, který inspiroval k natočení několika filmů a hostil řadu exkluzivních boxerských zápasů, Luxor, jehož světelný kužel je vidět i z vesmíru či Hotel Planet Hollywood Resort and Casino, kde se konala letošní volba královny krásy USA. Milovníci elektroniky se pak do města každoročně sjíždějí do Las Vegas Hilton (mimochodem největšího komplexu tohoto řetězce na světě), kde se koná veletrh elektroniky CES. The Strip je také místem, kde vás přivítá světoznámý nápis „Vítejte v báječném Las Vegas“.

Původně však městu dominovala jiná ulice - Fremont Street, která na vás dýchne především filmovou a hudební historií Spojených států. Posuďte sami – Elvis Presley zde natočil noční scénu k filmu Viva Las Vegas, touto ulicí utíkal James Bond před lasvegaskou policií v sedmé bondovce Diamanty jsou věčné, U2 zde natočili klip ke skladbě "I Still Haven't Found What I'm Looking For", Fremont Street se objevila i v počítačové hře Fallout: New Vegas. Primát má také umístěním největšího hotelu a kasina ve městě Golden Nugget.

Ačkoliv hazard je dominantním rysem města, kdo chce, najde v něm i další atrakce. Za zmínku stojí vyhlídková věž Stratosphere Tower na ulici The Strip s třetí nejvýše položenou zábavní atrakcí na světě X-Scream ve výši 264 metrů. Svést se můžete na odstředivém kolotoči nebo se nechat vystřelit do prostoru.

Nejen hazard nabízí Las Vegas

Veškerý čas však nemusíte strávit pouze ve městě. Kousek od jeho hranic, na řece Colorado, leží Hooverova přehrada, která stála u zrodu Las Vegas. Zkrátka nepřijdou ani milovníci tradičních amerických kaňonů, kteří mohou vyrazit na Red Rock Canyon a komu nevadí dlouhé cestování, může z Las Vegas vyrazit na šestihodinovou cestu ke světoznámému Grand Canyonu.

Samostatnou kapitolou je zeleň, ač v tak urbanizovaném městě, jakým Las Vegas je, je to možná s podivem. Město krášlí desetitisíce palem a dalších stromů a křovin, zajít můžete i do Jihonevadského zoologicko-botanického parku nebo si zahrát golf na jednom ze čtyřech golfových hřišť.

Nezapomínají tu ani na milovníky umění. Neonové muzeum popisuje historii kasín, Muzeum organizovaného zločinu a vymáhání práva, které je otevíráno právě v těchto dnech, zase popisuje fenomén, tolik spjatý s novodobou lasvegaskou historií. Každý první pátek v měsíci uvidíte a uslyšíte místní umělce a o den dříve přehled hlavních výstav ve městě.

Zkrátka, o Las Vegas nestačí jen číst a psát. To se musí navštívit.


autor: Zbyněk Klíč | 26. 6. 2011 15:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama