Láďa Hruška přepisuje dějiny. Prodal přes 300 tisíc kuchařek

Magazín Magazín
9. 12. 2014 11:50
Kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou patří k nejžádanějším titulům českých knihkupectví.
Ladislav Hruška
Ladislav Hruška | Foto: Vojtěch Marek

Praha – Televizní kuchař Ladislav Hruška zvyšuje tržby tuzemským knihkupcům. Jeho knihy se snadnými a levnými recepty se prodalo přes 300 tisíc kusů

Počet Hruškových prodaných kuchařek překročil již na začátku listopadu hranici 170 tisíc, k dnešnímu ránu se prodalo celých 300 013 kusů.

Hranici 200 tisíc prodaných výtisků překonalo na českém knižním trhu pouze několik zahraničních titulů - v prosinci loňského roku první díl trilogie Fifty Shades, v roce 2008 se podobný úspěch podařil poslednímu dílu Harryho Pottera.

Podle samotného Hrušky je zájem o kuchařku důsledkem toho, že ho práce těší a má smysl. "O tom, že se prodá přes 300 tisíc výtisků, jsem tajně snil, doteď mě ale nenapadlo, že se tento sen splní. Poděkování patří především mým fanouškům," říká Hruška a dovává: "Že knížka bude žádaná, jsem podle reakcí diváků tušil. Že na řadu přijde několik dotisků v řádu desítek tisíc, to je výkon hodný Harryho Pottera."

Za absurdní považuje Zdeněk Pohlreich snahy ministra zdravotnictví, aby byl jeden nealkoholický nápoj levnější než stejně velký alkoholický. Zákaz kouření v restauracích je podle něj v pořádku. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy