Kvíz o Marii Terezii: Dávali jste u filmu pozor? Zkuste si, jak znáte život panovnice

Magdaléna Daňková jkr Magdaléna Daňková, jkr
6. 1. 2020 6:01
Marie Terezie patří mezi nejslavnější evropské panovníky. U příležitosti 300. výročí jejího narození v roce 2017 Česká televize ve spolupráci s dalšími středoevropskými televizemi natočila dvoudílný film, jehož pokračování skončilo v neděli. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte filmy i život habsburské panovnice.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy