Kvíz: Jak prudká je sjezdovka Harakiri a kde najdete největší ledový palác na světě?

Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
16. 12. 2020 11:00
Letošní zimní dovolenou v Rakousku komplikuje pandemie koronaviru, takže místo lyžování se většina Čechů věnuje plánování, kam v příštím roce vyrazí. Jedním z oblíbených míst je Zillertal, který je proslulý i celoročním lyžováním na ledovci Hintertuxer Gletscher. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jak dobře Zillertal znáte. Uvidíte, že objevíte i zajímavé tipy na různé atrakce i výlety s dětmi.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger

Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka je podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánována na čtvrtek v lánském zámku.

Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna. Ve funkci nahradil premiéra Igora Matoviče, který podal po téměř měsíc trvající vládní krizi demisi. Do funkce ho, stejně jako další členy vlády, jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. dubna.

V nové slovenské vládě pokračují téměř všichni dřívější ministři. U moci zůstala koalice čtyř stran, která vznikla po loňských parlamentních volbách.

Matovič rezignoval na funkci ministerského předsedy po roce a necelých dvou týdnech v úřadu, a to v zájmu řešení krize v koalici, během které jeho odchod z čela kabinetu požadovaly dvě menší vládní strany. V nové vládě bude Matovič ministrem financí.

Čtyřiačtyřicetiletý Heger je členem předsednictva Matovičova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru 2020 přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby. OLaNO i v Hegerově vládě obsadilo polovinu ze 16 křesel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy