Z darů zesnulé královně se stává odpad. Z květin bude kompost, o plyšácích se jedná

ČTK ČTK
21. 9. 2022 17:00
Záplava květin položená v parcích a zahradách v Londýně na počest zesnulé královny Alžběty II. bude kompostována a znovu použita k výsadbě nových záhonů. Uvedla to správa londýnských parků.
Foto: Reuters

V londýnských parcích po smrti panovnice, která 8. září v 96 letech zemřela, lidé položili velké množství kytic a věnců. Květinové dary se začnou vybírat v pondělí, týden po státním pohřbu panovnice. Nové kytice lze stále pokládat na místo, ale staré nebo poškozené květiny londýnská správa parků již nyní odstraní.

"Naší prioritou je v tuto chvíli vypořádat se s obrovským množstvím květin a poct, které zůstaly v květinové zahradě v Green Parku," uvedl mluvčí Královských parků, pod které spadají i další známé zelené plochy, jako je Hyde Park a Kensingtonské zahrady. Vyrobený kompost poslouží na terénní úpravy a výsadbu nových záhonů v parcích.

"Plyšová zvířata a další předměty, které zde zůstaly, odložíme," dodal mluvčí s tím, že "úzce spolupracujeme s našimi partnery, aby rozhodli, jak s nimi v nadcházejících měsících diskrétně a citlivě naložíme".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo 19 lidí

Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánského Kábulu si dnes vyžádal nejméně 19 mrtvých a 27 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters, která snížila předchozí uváděnou bilanci 29 zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem útoků radikální organizace Islámský stát (IS).

Útok se stal v době, kdy se ve škole konaly přijímací zkoušky. Školy jsou v muslimském Afghánistánu v pátek obvykle zavřené.

"Útoky na civilní cíle dokazují nelidskou krutost nepřítele a nedostatek morálních zásad," dodal policejní mluvčí. Neupřesnil ale, kdo podle názoru policie za útokem stojí.

Jde o další z řady útoků, které sužují Afghánistán od doby, kdy se před více než rokem v zemi ujalo moci radikální islamistické hnutí Tálibán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy