Kvantová mechanika jde na dřeň, řekl učitel a svlékl se

ČTK ČTK
20. 2. 2013 7:00
Americký profesor se na přednášce svlékl do trenek
Trenky G2
Trenky G2 | Foto: Aktuálně.cz

New York - Profesor na americké Kolumbijské univerzitě se při přednášce z kvantové mechaniky vysvlékl do trenek, k čemuž pouštěl záběry z teroristických útoků v New Yorku 11. září 2001.

Součástí jeho performance byl i útok mečem na plyšová zvířátka. Než se člověk zahloubá do tajů kvantové mechaniky, musí si vyčistit hlavu, tvrdí pedagog, který svérázně naložil s akademickou svobodou projevu.

Když se profesor Emlyn Hughes na pondělní přednášce začal zády k posluchačům svlékat, v sále se ozvaly udivené hlasy a smích.

"Když chcete pochopit kvantovou mechaniku, musíte se obnažit až na dřeň, vymazat si všechen odpad z hlavy a začít nanovo," řekl Hughes. Událost ale dále odmítl agentuře AP komentovat.

Univerzita sdělila, že ctí akademické svobody, případem se ale zabývá.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy