Kuriózní smrt kaskadéra. Zemřel zavěšený za vlasy

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
30. 4. 2013 21:03
Indický rekordman uvízl nad řekou, před zraky zástupu zvědavců zemřel zřejmě na infarkt
Indický kaskadér Sailendra Nath Roy
Indický kaskadér Sailendra Nath Roy | Foto: Facebook

Kalkata (Indie) - Kaskadérský kousek stál život Inda Sailendru Natha Roje, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů coby člověk, který překonal nejdelší vzdálenost zavěšený na laně za vlastní vlasy.

Když se v neděli pokusil svůj kousek zopakovat nad řekou Tísta ve státě Bangla, v polovině trasy uvízl a než mu mohl někdo pomoci, zemřel. Podle lékařů patrně dostal infarkt, ale to ještě musí potvrdit pitva, oznámili v pondělí oficiální činitelé.

Devětačtyřicetiletý bývalý policejní důstojník Roj měl po laně překonat vzdálenost 180 metrů. K ocelovému lanu připevnil svoje vlasy spletené do copu a dostal se asi do poloviny, když uvízl a nemohl dál.

Stovky diváků ho nejprve hlasitě povzbuzovaly, ale pak už jen zděšeně pozorovaly, jak se marně snaží osvobodit - a nakonec jen bez hnutí visí. Mezi přihlížejícími byla i jeho rodina, napsala agentura AFP.

Při pokusu měl Roj na sobě plavací vestu, ale na místě nebyli žádní lékaři ani sanitka. Podle zpravodajského serveru BBC News pro svůj kousek neměl oficiální povolení.

"Manželka ho pořád prosila, aby těch nebezpečných kousků nechal," řekl novinářům jeho přítel, který si nepřál být jmenován. "A on ji ujišťoval, že překonání řeky Tísta bude opravdu ten poslední. Bohužel měl pravdu."

Roj byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů v roce 2011, kdy zavěšený na vlasech překonal vzdálenost 82,5 metru.

Loni za vlasy táhl lokomotivu a čtyři vagóny na historické trati Darjeeling Himalayan Railway.

Sailendra Nath Roy táhne na vlasech lokomotivu:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy