Žirafí žena odložila po pěti letech měděné kruhy. Touha po dlouhém krku jí ničila vztahy

jaz
7. 5. 2016 7:45
Američanka po letech zjistila, že nezvyklá ozdoba krku, po které toužila již od dětství má neblahý vliv na její život. Zdravotně sice žádné velké problémy s 15 kruhy kolem krku nepociťovala, ale začalo to ovlivňovat její soukromý život. Proto se rozhodla se svého snu o dlouhém krku vzdát. "Stala jsem se více introvertní a izolovaná. Snažila jsem se vyhýbat společnosti," přiznala žena, která tvrdí, že se jí za pět let krk opravdu výrazně prodloužil, s čímž ale odborníci nesouhlasí.
Foto: Instagram / Sydney V. Smith

Američanka Sydney V. Smith se v posledních letech proslavila díky svému žirafímu krku. Nezvyklé ozdoby, které ji prodlužovaly krk, jí ale přinesly i velké problémy, kvůli kterým se vzdala nejen ozdob, ale i s nimi související pozornosti. Informoval o tom server Huffington Post.

Rodačka z Los Ageles toužila po dlouhém štíhlém krku již od dětství. "Vždycky jsem chtěla mít dlouhý krk," řekla v roce 2014. "Na střední škole mi říkali žirafí dívka." Posedlost dlouhým krkem přišla poté, co viděla fotky žen z thajského kmene Kayan Lahwi, které nosí od mala kruhy kolem krku. Ta představa jí natolik nadchla, že každý večer poté uléhala s obaleným krkem a doufala, že bude delší.

V roce 2011 se ale opravdu odhodlala a nechala si nandat těsný měděný náhrdelník, což upoutalo pozornost médií a ze Sydney se stala modelka, která se dostala až na titulní stranu časopisu Penthouse začátkem letošního roku. "Dostala jsem se až na 25 centimetrů," chlubí se mladá žena prodlouženou délkou svého krku.

Léta s měděnými kruhy ale měla větší vliv na její život, než si ze začátku sama připouštěla. "Začaly mi chybět věci, které jsem dělala dřív, jako je pěší turistika, běh a plavání. S těmito kruhy mohu do bazénu jen po pás," řekla Sydney s tím, že omezení v pohybu bylo ale to nejmenší.

Přítel dělal, že mu to nevadí, ale rodině mě nepředstavil

"Stala jsem se více introvertní a izolovaná. Snažila jsem se vyhýbat společnosti. Všichni prostě chtěli mluvit o kroužcích, bylo to únavné. Nebo partner dělal, jak mu to nevadí, ale pak po mně chtěl, abych si je nechala odstranit, nebo mě nechtěl představit své rodině."

Z toho důvodu posledního půl roku začala intenzivně přemýšlet o sundání svých patnácti kruhů. Vždy když se ale rozhodla, ucítila úzkost a uvědomila si, že kroužky se staly v podstatě její součástí. Přesto se odhodlala a koncem dubna s pomocí svého kamaráda kroužky sundala.

Podle jejích slov se ale jednalo o velmi náročný proces. Kroužky totiž drželo kolem silné lepidlo, proto museli použít chemikálii, aby je dostali od sebe. Po patnácti minutách bolestivého sundávání se jich ale nakonec zbavila. Měla pohmožděný a slabý krk, který ale díky chiropraktikovi opět napravila.

Sydney věří, že i pět let stačilo k tomu, aby si vypěstovala krásný dlouhý krk, který je prý výrazně delší, než když s celou procedurou začínala. S tím ale nesouhlasí odborníci. Ortoped Jonathan Nissanoff ze Severní Kalifornie vysvětlil HuffPost, že v podstatě nelze krk prodloužit.

Bývalý manžel vychrstl Norín Džabárové do tváře kyselinu, aby se jí pomstil. Podobně jako stovky jiných pákistánských žen hledá nyní smysl života. | Video: Radio Free Europe/Radio Liberty

"Pokud již neroste, tak vše, co uděláte je jen natahování kůže nebo roztažení jednotlivých kostí od sebe," řekl s tím, že když se kruhy opět odeberou, krk se vrátí do původní velikosti.

 

Právě se děje

Další zprávy