Ženy to zvládnou, muži ne. Jednoduchou virální výzvu může každý hned vyzkoušet

lis lis
20. 8. 2022 7:59
TikTokem se šíří nová výzva. Ženy ji dokážou splnit, muži ne. Jde o jednoduchý pohyb rukou, kdy ženy při propnutí předloktí dokážou lokty spojit, muži mezi nimi mají ale mezeru. Zdolat jednoduchou výzvu se pokouší tisíce tiktokerů.
Video: Aktuálně.cz/TikTok

Pro ženy jednoduchou, pro muže složitou výzvu rozšířila tiktokerka Jemmi ze San Diega. Její video viděly miliony lidí, kteří se pokouší uspět. Nahrávají tak další videa podle původního vzoru, na nichž se ženám výzvu daří splnit, mužům nikoliv.

Uživatelka sociální sítě TikTok na videu předvádí pohyb, kdy dá nejdříve předloktí k sobě před obličej a pak ruce spustí pomalu dolů. Její lokty se stále dotýkají. Když ale pohyb na videu zkouší její přítel Russ, bojuje s tím a po narovnání má mezi lokty mezeru.

Většina mužů tento pohyb nedokáže provést kvůli rozdílné anatomii. Podle amerického Institutu lidské anatomie mají ženské lokty, ramena a klouby ve srovnání s muži odlišný tvar, takže žena může paže ohýbat o něco snáze. Ženy mají užší ramena a širší boky, proto se jim lokty daří spojit bez mezery.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salvou čestné stráže začal státní pohřeb japonského expremiéra Šinzóa Abeho

Modlitbami a čestnou salvou v úterý Japonsko uctilo památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho. První státní pohřeb po 55 letech začal kolem 14:00 místního času (07:00 SELČ), uvedla agentura Reuters. Abe zemřel v červenci poté, co ho během předvolebního projevu smrtelně postřelil bývalý voják.

Obřad zahájila Abeho manželka Akie, oblečená v černém kimonu, která do tokijské haly Nippon Budokan za zvuků hudby a výstřelů čestné stráže přinesla Abeho popel. Přivítal ji nynější japonský premiér Fumio Kišida, který od ní urnu vzal a vystoupil s projevem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Covid sílí, za pondělí bylo 4735 nově nakažených, přibývá i hospitalizovaných

Šíření epidemie koronaviru v Česku zrychluje, v pondělí testy odhalily 4735 nově nakažených, což je nejvíc za jeden den od první poloviny dubna a téměř o 1000 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 1928 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Roste i počet hospitalizovaných s potvrzeným onemocněním covid-19, v pondělí vyžadovalo nemocniční péči 1135 nakažených, v mezitýdenním srovnání asi o 150 víc. Víc hospitalizovaných s covidem bylo naposledy v polovině srpna, kdy doznívala nezvyklá letní vlna onemocnění. V těžkém stavu bylo v pondělí 38 pacientů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Denní přírůstky nakažených se až na několik výjimek o víkendu zvyšují v mezitýdenním srovnání od začátku září. Lékaři varují před zesílením epidemie v dalších měsících a doporučují zejména starším a chronicky nemocným lidem, aby se nechali proti covidu-19 očkovat či přeočkovat.

Rychlejší šíření nákazy je patrné také z nárůstu takzvaného incidenčního čísla. Nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel za poslední týden přibylo 161, před týdnem to bylo 142. Nejvyšší týdenní incidence je nyní v Královéhradeckém kraji se 195 případy, nejnižší v Karlovarském kraji se 116 nově nakaženými na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy