Žena zjistila, že je těhotná. Hodinu nato porodila

jaz
10. 1. 2015 8:25
Žaludeční nevolnost se během chvíle změnila v porodní bolesti. Mladá Američanka vůbec netušila, že je v devátém měsíci těhotenství.
Katherine Kropas se svou dcerou
Katherine Kropas se svou dcerou | Foto: archiv Katherine Kropas

Weymouth (Massachusetts) – Katherine Kropas se v úterý ráno probudila s bolestmi v břiše. Když celý den neustávaly, nechala se odvést do tamní nemocnice. Krevní testy odhalily, že je těhotná. Po gynekologické prohlídce bylo jasno, třiadvacetiletá Američanka začínala rodit.

"Měla jsem pocit, jako by mě něco bodalo dole na zádech. Mám vysoký práh bolesti, ale tohle byla devítka na stupnici do deseti,“ řekla USA Today novopečená matka s tím, že během těhotenství neměla vůbec žádné příznaky, jako jsou například ranní nevolnosti. Všimla si jen oteklých kotníků, to ale přisuzovala častému stání.

Hodinu po příjezdu do nemocnice, kde byl s Katherine i její čtyřicetiletý přítel Dan Keefe, tak porodila císařským řezem zdravou holčičku, kterou pojmenovala po své babičce. Ellen Olivia Keefe se narodila šest minut po jedenácté hodině, vážila 4,6 kila a měřila 58 centimetrů.

Lidé v nemocnici si prý z čerstvé matky dělají legraci kvůli tomu, že své těhotenství včas neodhalila. Je opravdu překvapivé, že si nevšimla téměř pěti kilogramů navíc, které během těhotenství nabrala. Katherine je ale z dcery nadšená a je ráda, že přeskočila období úzkosti i ranních nevolností a může si rovnou užívat mateřství.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy