Tragédie na horské dráze v Německu. Žena vylétla za plné rychlosti ze sedačky

Video pru Video, pru
10. 8. 2022 9:45
V zábavním parku Klotti na západě Německa v sobotu tragicky zahynula sedmapadesátiletá žena. Při jízdě na horské dráze náhle v zatáčce sklouzla ze sedadla a za plné rychlosti spadla z výšky osmi metrů na zem. Kvůli vážným zraněním na místě zemřela. Horská dráha, která v parku patří mezi největší atrakce a je dlouhá přes 530 metrů, zůstává uzavřená.
Horská dráha v německém zábavním parku je dlouhá přes 530 metrů a dosahuje výšky 17,5 metru. | Video: Youtube/Wild- und Freizeitpark Klotten

Žena spadla v sobotních podvečerních hodinách do zalesněného a těžko přístupného místa, kam se záchranné složky měly nejprve problém dostat, uvádí německý server Bild. Po příchodu se už záchranářům ženu nepodařilo resuscitovat.

Zábavní park nedaleko města Koblenc ve spolkové zemi Porýní-Falc zůstal kvůli incidentu do pondělí uzavřený. Podle policistů zatím neexistují podezření, že by ženinu smrt někdo úmyslně zavinil. Znalci také prozatím nenalezli na horské dráze závady, které by mohly nehodu způsobit, uvádí zábavní park na svém Facebooku.

Horská dráha, která v překladu nese název Horká jízda, dosahuje výšky 17,5 metru. Jízda na ní není "pro slabé povahy", uvádí zábavní park na svých webových stránkách. "Kvůli mnohým zatáčkám, maximálnímu stoupání a rychlosti až 60 kilometrů v hodině dokáže vyrazit dech a roztlouct srdce," popisují atrakci na webu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

USA a Korea odpálily čtyři rakety v reakci na balistický test KLDR

Armády Koreje a Spojených států dnes ve směru Japonského moře odpálily čtyři rakety země-země. Informovalo o tom jihokorejské ministerstvo obrany. Šlo podle něho o reakci na úterní test, při němž Severní Korea odpálila balistickou střelu, která poprvé od roku 2017 přeletěla japonské území.

Jihokorejský rezort obrany informoval, že jedna z raket se krátce po odpálení zřítila.

Úterní severokorejský test, který byl pátým během deseti dnů, ostře odsoudily jak Spojené státy, tak NATO. USA a Jižní Korea na test reagovaly leteckým cvičením, během něhož jihokorejský bojový letoun F-15K odpálil naváděné bomby na cíl v moři západně od korejského pobřeží. Armáda cvičení označila za "ukázku schopnosti přesného úderu".

V roce 2017, kdy Severní Korea naposledy odpálila raketu přes japonské území, podnikla jen o několik dnů později test atomové zbraně. Někteří analytici tvrdí, že je velmi pravděpodobné, že Pchjongjang koncem měsíce opět vyzkouší jadernou zbraň.

Rezoluce OSN zakazují Severní Koreji provádět zkoušky balistických raket jakéhokoliv doletu, které by byly schopné nést jadernou hlavici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy