Žena vydělává stovky milionů prodejem zbytečností na eBay

jaz
8. 9. 2015 10:03
Američanka se živí prodejem zbytečných věcí a tvrdí, že podobným způsobem si může vydělat každá domácnost. Bývalá právnička prodala před 15 lety synovu videohru a obchodování na internetu ji natolik chytlo, že teď vlastní společnost, jejíž roční obrat činí 25 milionů dolarů. Budoucím obchodníkům na eBay radí, aby zjistili situaci na trhu, zboží řádně nafotili a rychle odpovídali na dotazy zájemců.
Foto: Facebook / Linda Lightman

Filadelfie – Linda Lightman původně pracovala jako právnička v New Yorku, když se před 15 lety pokusila prodat na internetu na eBay několik synových videoher.

Obchodování ji ale natolik chytlo, že se rozhodla prodávat i věci svých přátel. Podnik se začal rozrůstat. Dnes má roční obrat 25 milionů dolarů (cca 606 milionů korun) a řídí tým zaměstnanců, píše Daily Mail. 

Matka dvou dětí z Pennsylvánie zkusila po videohrách prodat i pár kousků oblečení, bot, kabelek a jiných módních doplňků, o které byl mezi kupujícími velký zájem.

Když ji o to samé začali žádat přátelé, rozhodla se, že podnikání rozjede ve velkém. "Okamžitě jsem si uvědomila, že jsem na něco kápla," řekla Daily Mail třiapadesátiletá Američanka, která si na aukčním serveru založila stránku s názvem Lindiny věci.

Během šesti let byl o její sortiment takový zájem, že nestíhala věci fotit a dávat je na web. Nabrala proto 20 zaměstnanců a přestěhovala podnik ze svého domu, který už byl přeplněný krabicemi, do kancelářských prostor.

"Neuvědomovala jsem si, jak velká by moje firma mohla být, takže jsme se museli během sedmi let čtyřikrát stěhovat. Nejprve jsme přesídlili do prostor o rozloze cca 465 metrů čtverečních, pak do tisíc metrů čtverečních, dvou tisíc metrů čtverečních a dnes konečně máme kanceláře o rozloze 8,6 tisíc metrů čtverečních."

Po deseti letech obchodování na eBay zaznamenala tržby ve výši cca 606 milionů korun ročně. "Pro některé lidi, kteří navštíví naše stránky, se Lindiny věci staly kultem a nabízené zboží kontrolují každý den." Navíc se do Lindiných věcí zapojil v roce 2003 i manžel, který se stal v podniku prezidentem.

Společnost eBay letos slaví 20 let, proto se Linda rozhodla podělit o své zkušenosti a dokázat ostatním, že takto si může vydělávat úplně každý.

"Většina lidí neví, že průměrná domácnost má přes 52 položek v hodnotě více jak tři tisíce dolarů, které jen tak leží u nich doma připraveny k prodeji. Ale nemusíte se omezovat na to, co je u vás doma. Můžete vydělávat peníze prodejem položek na eBay někoho jiného."

Svým potencionálním následovníkům radí v první řadě provést průzkum trhu. Je důležité vědět, co se za kolik prodává. Poté nezapomenout používat kvalitní fotografie zboží a přidat podrobné popisky, které dají zákazníkovi veškeré informace. Zásadní je také komunikace s klienty, rychlá reakce na objednávku a její zpracování.

Nejpodstatnější je ale pro Lindu pravidlo, aby každý dělal jen to, co miluje. "Lidé říkají, že pokud děláte to, co milujete, tak nebudete ani jeden den v životě pracovat. Nevěřila jsem, dokud jsem nezačala s Lindinými věcmi."

Smyčka se uzavírá, velké korporace skupují módní značky a začínají být agresivnější, říká módní revolucionářka Kamila Boudová. Lidem podle ní chybí informace o tom, jak zboží vzniká. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 26 minutami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Lamparda u fotbalistů Chelsea nahradil Tuchel

Novým trenérem fotbalistů Chelsea byl podle očekávání jmenován Němec Thomas Tuchel. Londýnský klub dnes oznámil, že s bývalým kouřem Paris St. Germain či Dortmundu podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. Tuchel nahradil odvolaného Franka Lamparda.

Tuchel v novém působišti už dnes povede první trénink a premiéra na lavičce ho čeká ve středečním ligovém utkání s Wolverhamptonem. "Nikdy není příjemné měnit trenéra uprostřed sezony, ale jsme rádi, že v Thomasi Tuchelovi se nám podařilo získat jednoho z nejlepších evropských trenérů," uvedla na klubovém webu ředitelka Chelsea Marina Granovská.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel naposledy vedl Paris St. Germain, kde v prosinci skončil. Francouzský celek trénoval od května 2018 a s týmem vyhrál v obou sezonách mimo jiné francouzskou ligu a v uplynulém ročníku s ním došel do finále Ligy mistrů. V minulosti působil také v Mohuči a Dortmundu, se kterým v roce 2017 vyhrál Německý pohár.

V Chelsea nahradil Lamparda, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. "Blues" pod vedením nejlepšího klubového střelce z posledních osmi ligových duelů zvítězili pouze ve dvou a propadli se až na devátou pozici. Bývalý záložník vedl Chelsea od léta 2019 a v první sezoně s ní obsadil čtvrté místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy