Žena vydělává stovky milionů prodejem zbytečností na eBay

jaz
8. 9. 2015 10:03
Američanka se živí prodejem zbytečných věcí a tvrdí, že podobným způsobem si může vydělat každá domácnost. Bývalá právnička prodala před 15 lety synovu videohru a obchodování na internetu ji natolik chytlo, že teď vlastní společnost, jejíž roční obrat činí 25 milionů dolarů. Budoucím obchodníkům na eBay radí, aby zjistili situaci na trhu, zboží řádně nafotili a rychle odpovídali na dotazy zájemců.
Foto: Facebook / Linda Lightman

Filadelfie – Linda Lightman původně pracovala jako právnička v New Yorku, když se před 15 lety pokusila prodat na internetu na eBay několik synových videoher.

Obchodování ji ale natolik chytlo, že se rozhodla prodávat i věci svých přátel. Podnik se začal rozrůstat. Dnes má roční obrat 25 milionů dolarů (cca 606 milionů korun) a řídí tým zaměstnanců, píše Daily Mail. 

Matka dvou dětí z Pennsylvánie zkusila po videohrách prodat i pár kousků oblečení, bot, kabelek a jiných módních doplňků, o které byl mezi kupujícími velký zájem.

Když ji o to samé začali žádat přátelé, rozhodla se, že podnikání rozjede ve velkém. "Okamžitě jsem si uvědomila, že jsem na něco kápla," řekla Daily Mail třiapadesátiletá Američanka, která si na aukčním serveru založila stránku s názvem Lindiny věci.

Během šesti let byl o její sortiment takový zájem, že nestíhala věci fotit a dávat je na web. Nabrala proto 20 zaměstnanců a přestěhovala podnik ze svého domu, který už byl přeplněný krabicemi, do kancelářských prostor.

"Neuvědomovala jsem si, jak velká by moje firma mohla být, takže jsme se museli během sedmi let čtyřikrát stěhovat. Nejprve jsme přesídlili do prostor o rozloze cca 465 metrů čtverečních, pak do tisíc metrů čtverečních, dvou tisíc metrů čtverečních a dnes konečně máme kanceláře o rozloze 8,6 tisíc metrů čtverečních."

Po deseti letech obchodování na eBay zaznamenala tržby ve výši cca 606 milionů korun ročně. "Pro některé lidi, kteří navštíví naše stránky, se Lindiny věci staly kultem a nabízené zboží kontrolují každý den." Navíc se do Lindiných věcí zapojil v roce 2003 i manžel, který se stal v podniku prezidentem.

Společnost eBay letos slaví 20 let, proto se Linda rozhodla podělit o své zkušenosti a dokázat ostatním, že takto si může vydělávat úplně každý.

"Většina lidí neví, že průměrná domácnost má přes 52 položek v hodnotě více jak tři tisíce dolarů, které jen tak leží u nich doma připraveny k prodeji. Ale nemusíte se omezovat na to, co je u vás doma. Můžete vydělávat peníze prodejem položek na eBay někoho jiného."

Svým potencionálním následovníkům radí v první řadě provést průzkum trhu. Je důležité vědět, co se za kolik prodává. Poté nezapomenout používat kvalitní fotografie zboží a přidat podrobné popisky, které dají zákazníkovi veškeré informace. Zásadní je také komunikace s klienty, rychlá reakce na objednávku a její zpracování.

Nejpodstatnější je ale pro Lindu pravidlo, aby každý dělal jen to, co miluje. "Lidé říkají, že pokud děláte to, co milujete, tak nebudete ani jeden den v životě pracovat. Nevěřila jsem, dokud jsem nezačala s Lindinými věcmi."

Smyčka se uzavírá, velké korporace skupují módní značky a začínají být agresivnější, říká módní revolucionářka Kamila Boudová. Lidem podle ní chybí informace o tom, jak zboží vzniká. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy