Letadlo nouzově přistálo na sjezdovce. Amputovalo ženě ruku

ČTK ČTK
12. 3. 2015 20:03
Letadlo s dvěma pasažéry nouzově přistálo na francouzské sjezdovce, přičemž zranilo polskou lyžařku. Ženu přepravil do nemocnice vrtulník.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Paříž – Polské lyžařce ve francouzských Alpách dnes téměř utrhlo ruku malé jednomotorové turistické letadlo, které nouzově přistálo na sjezdovce ve středisku Avoriaz. O neobvyklé nehodě informovala místní média. Podle záchranářů mohly být následky nehody mnohem vážnější.

Letadlo typu Jadel s dvěma osobami na palubě postihla při vzletu z místního letiště porucha a muselo narychlo přistát, přičemž k tomu využilo sjezdovku. Část stroje při nouzovém přistání zasáhla lyžařku a vážně ji zranila. Utrpěla téměř amputaci ruky, uvedl web listu Le Daupfiné.

Záchranáři poskytli pětapadesátileté ženě první ošetření na sjezdovce a poté ji vrtulník přepravil do nemocnice. Stav postižené ženy zdroje neupřesnily.

"Unikli jsme o vlásek katastrofě. Letadlo proletělo pod lany sedačky, vyhnulo se smrkům a poté skupině dětí. Nakonec přistálo na modré sjezdovce s více lyžaři, mezi nimž byla i postižená žena," upřesnili záchranáři.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 40 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy