Žena rozdávala na ulici životopisy. Vyžebrala si práci snů

jaz
27. 8. 2015 11:41
Američanka zvolila netradiční způsob hledání práce. Místo posílání životopisů e-mailem si stoupla přímo na rušnou křižovatku a rozdávala CV na ulici. Vyplatilo se.

Buffalo – Když mladá žena přišla o práci obchodní zástupkyně klenotnictví, místo vysedávání doma se rozhodla, že vyrazí ven hledat nové zaměstnání. Nezdržovala se posíláním životopisů přes e-mail a svoje resumé rozdávala přímo v ulicích města, informoval Today.

Osmadvacetiletá Carrie Kemeling se postavila na rušnou křižovatku v Buffalu na západě státu New York s transparenty "Nejsem bezdomovec, ale chci uspět! Vezměte si můj životopis." Postávání u silnice se nakonec vyplatilo. Po třech dnech, co odešla ze svého předchozího zaměstnání, dostala pracovní nabídku, kterou nakonec přijala.

"Nešlo jen o společnost, od které bych chtěla dostávat výplatu. Tahle firma mi pomůže vyrůst," řekla dojatá Carrie s tím, že jí nový zaměstnavatel nabízí nejen práci na plný úvazek, ale i dostupnou zdravotní péči a příspěvky na vzdělání.

"Nikdy jsem si nemyslela, že bych mohla jít na vysokou školu. To je nejúžasnější věc na světě." Carrie měla štěstí, že na ni narazil výkonný ředitel audiovizuální a IT společnosti vyrábějící videotechniku do dronů a nabídl jí skvělou práci, přestože má ukončené jen střední vzdělání.

Carrie opustila předchozí zaměstnání kvůli neshodám s vedením. Po sedmi letech práce obchodní zástupkyně požadovala buď povýšení, nebo výpověď. Zaměstnavatel ale neshledal, že by měla mladá žena dostatek zkušeností a schopností na vedoucí pozici, proto se s ní nakonec rozloučil.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy