Žena rozdávala na ulici životopisy. Vyžebrala si práci snů

jaz
27. 8. 2015 11:41
Američanka zvolila netradiční způsob hledání práce. Místo posílání životopisů e-mailem si stoupla přímo na rušnou křižovatku a rozdávala CV na ulici. Vyplatilo se.

Buffalo – Když mladá žena přišla o práci obchodní zástupkyně klenotnictví, místo vysedávání doma se rozhodla, že vyrazí ven hledat nové zaměstnání. Nezdržovala se posíláním životopisů přes e-mail a svoje resumé rozdávala přímo v ulicích města, informoval Today.

Osmadvacetiletá Carrie Kemeling se postavila na rušnou křižovatku v Buffalu na západě státu New York s transparenty "Nejsem bezdomovec, ale chci uspět! Vezměte si můj životopis." Postávání u silnice se nakonec vyplatilo. Po třech dnech, co odešla ze svého předchozího zaměstnání, dostala pracovní nabídku, kterou nakonec přijala.

"Nešlo jen o společnost, od které bych chtěla dostávat výplatu. Tahle firma mi pomůže vyrůst," řekla dojatá Carrie s tím, že jí nový zaměstnavatel nabízí nejen práci na plný úvazek, ale i dostupnou zdravotní péči a příspěvky na vzdělání.

"Nikdy jsem si nemyslela, že bych mohla jít na vysokou školu. To je nejúžasnější věc na světě." Carrie měla štěstí, že na ni narazil výkonný ředitel audiovizuální a IT společnosti vyrábějící videotechniku do dronů a nabídl jí skvělou práci, přestože má ukončené jen střední vzdělání.

Carrie opustila předchozí zaměstnání kvůli neshodám s vedením. Po sedmi letech práce obchodní zástupkyně požadovala buď povýšení, nebo výpověď. Zaměstnavatel ale neshledal, že by měla mladá žena dostatek zkušeností a schopností na vedoucí pozici, proto se s ní nakonec rozloučil.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy