Žena rozdávala na ulici životopisy. Vyžebrala si práci snů

jaz
27. 8. 2015 11:41
Američanka zvolila netradiční způsob hledání práce. Místo posílání životopisů e-mailem si stoupla přímo na rušnou křižovatku a rozdávala CV na ulici. Vyplatilo se.

Buffalo – Když mladá žena přišla o práci obchodní zástupkyně klenotnictví, místo vysedávání doma se rozhodla, že vyrazí ven hledat nové zaměstnání. Nezdržovala se posíláním životopisů přes e-mail a svoje resumé rozdávala přímo v ulicích města, informoval Today.

Osmadvacetiletá Carrie Kemeling se postavila na rušnou křižovatku v Buffalu na západě státu New York s transparenty "Nejsem bezdomovec, ale chci uspět! Vezměte si můj životopis." Postávání u silnice se nakonec vyplatilo. Po třech dnech, co odešla ze svého předchozího zaměstnání, dostala pracovní nabídku, kterou nakonec přijala.

"Nešlo jen o společnost, od které bych chtěla dostávat výplatu. Tahle firma mi pomůže vyrůst," řekla dojatá Carrie s tím, že jí nový zaměstnavatel nabízí nejen práci na plný úvazek, ale i dostupnou zdravotní péči a příspěvky na vzdělání.

"Nikdy jsem si nemyslela, že bych mohla jít na vysokou školu. To je nejúžasnější věc na světě." Carrie měla štěstí, že na ni narazil výkonný ředitel audiovizuální a IT společnosti vyrábějící videotechniku do dronů a nabídl jí skvělou práci, přestože má ukončené jen střední vzdělání.

Carrie opustila předchozí zaměstnání kvůli neshodám s vedením. Po sedmi letech práce obchodní zástupkyně požadovala buď povýšení, nebo výpověď. Zaměstnavatel ale neshledal, že by měla mladá žena dostatek zkušeností a schopností na vedoucí pozici, proto se s ní nakonec rozloučil.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka, ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

Další zprávy