Řidičce se "zbláznilo" auto a rotovalo po silnici. Přihlížející nevěřili svým očím

Žena, která zoufale běží za svým automobilem, který nekontrolovatelně dokola couvá. Takovou situaci zažili řidiči na jedné z hlavních silnic v americkém státě Michigan. Řidička omylem zabouchla klíče v autě se zařazenou zpátečkou, které se samo od sebe rozjelo a ohrožovalo všechny kolem. Video jejího pokusu o záchranu auta i kolemjdoucích se stalo hitem na sociálních sítích.
Žena zoufale pronásledovala své zamknuté auto, které nekontrolovatelně couvalo. | Video: Associated Press

Američan Jimmy Ellerbee, který náhodou projížděl kolem, celý incident natočil. Když zdálky viděl nezvladatelný automobil a pobíhající ženu, okamžitě na místě zastavil. "Zapnul jsem si hned výstražná světla, abych varoval i jiné řidiče, aby zastavili, protože všichni tuto silnici jen rychle prosviští," uvedl Ellerbee pro lokální televizní stanici v Detroitu Local4.

"Jeden řidič nákladního automobilu pak zastavil a pokusil se cihlou zablokovat kola auta. Další muž pak šel zpátky do svého auta, přinesl tyč a rozbil okno," popisoval Ellerbee.

Díky tomu posléze jeden z mužů pohotově otevřel dveře automobilu, nasedl do něj a ruční brzdou ho zastavil. "Tento muž byl hrdina, ať už to byl kdokoliv," dodal Ellerbee.

Všichni vyvázli ze záchrany automobilu bez zranění. Díky pohotové reakci ostatních řidičů také nedošlo k žádné nehodě. Důvod, proč se auto samo rozjelo, zatím není jasný.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy