reklama
 
 

Dojemná pocta Spockovi. "Ožil" ze selfíček fanoušků

11. 8. 2015 11:04
Spojením tisíce selfíček, která lidé vytvořili a poslali herci Williamu Shatnerovi, vznikla originální mozaika. Ta vzdává hold zesnulému Leonardu Nimoyovi, představiteli Spocka ze Star Treku.

Praha – Začátkem srpna zveřejnil herec William Shatner, známý jako kapitán Kirk z kultovního seriálu Star Trek (1966), na svém Twitteru tajemnou žádost. Vyzval fanoušky, aby si vyfotili selfíčka s vulkánským pozdravem. Ze zaslaných fotek pak vytvořil Kirkovu koláž. 

Shatner k žádosti připojil e-mailovou adresu a začal sbírat fotky, aby mohl vzdát hold svému zesnulému hereckému kolegovi Leonardu Nimoyovi, který zemřel letos v únoru.

Na Twitteru teď zveřejnil výsledek své snahy. Vytvořil mozaiku složenou výhradně ze zaslaných fotek, na níž je Spock s tváří Nimoye, jenž se rolí proslavil. Dílo tvoří více než šest tisíc fotografií.

Spock, napůl Vulkánec a napůl člověk, dělá na obrázku svůj typický pozdrav, který znamená "Žij dlouho a blaze" (Live long and prosper, fanoušky zkracovaný na LLAP).

Mozaika se začala šířit sociálními sítěmi a všimla si jí i světová média. Tweet má tisíce retweetů a fanoušci Star Treku, známí jako "trekkies", jsou nadšeni, že mohli přispět k poctě svého oblíbeného herce. 

autor: mad | 11. 8. 2015 11:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama