Žáci v Německu protestovali proti zkoušce z angličtiny. Nerozuměli mumlajícímu princi Harrymu

ČTK ČTK
24. 5. 2017 10:52
Test z angličtiny byl příliš těžký. Nahrávce mumlajícího prince Harryho při projevu o AIDS nebylo rozumět. Tyto připomínky žáků a učitelů v německé zemi Severní Porýní-Vestfálsko se staly důvodem založení petice, kterou podepsalo na 43 tisíc lidí. I díky ní nechaly školské úřady známky přehodnotit.
Princ Harry, ilustrační foto.
Princ Harry, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Žáci desátých tříd reálných a obecných škol v nejlidnatější německé zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyvzdorovali změnu společné závěrečné zkoušky z angličtiny.

Předpokladem jejího úspěšného zvládnutí totiž bylo i porozumění projevu údajně mumlajícího prince Harryho na nekvalitní nahrávce. Kromě toho zkouška ve své vědomostní části obsahovala příliš obtížné otázky.

Studenti i mnozí učitelé považovali test z angličtiny za příliš těžký. Po internetové petici, kterou podepsalo více než 43 tisíc podporovatelů, nechaly školské úřady přehodnotit už udělené známky. Šestnáctiletý Dario Schramm přitom petici spustil teprve minulý čtvrtek.

Někteří studenti plakali

Studenti dostali za úkol na základě poslechu interpretovat obsah projevu o AIDS, který princ Harry pronesl v jednom lesothském dětském centru v roce 2015. Podle Schramma bylo na nahrávce slyšet v pozadí silný hluk.

"Někteří studenti byli krajně rozhořčení, někteří plakali a byli obrovsky zklamaní," uvedl podle BBC ředitel düsseldorfské reálné školy Anny Frankové Bernd Hinke.

Ti, kteří zadaný úkol přes všechny potíže vyřešili správně, dostanou bonusové body, uvedlo podle serveru RuhrNachrichten.de zemské ministerstvo školství.

Studenti si také stěžovali na jednu otázku týkající se apartheidu v Jihoafrické republice. Podle nich obsahovala velmi obtížná slovíčka.

Závěrečná zkouška, kterou v Německu skládají někteří šestnáctiletí studenti, je pro mladé Němce velmi důležitá. Známky totiž mohou rozhodnout o tom, na jakou školu postoupí.

 

Právě se děje

Další zprávy