Zachraňte vojína Sáncheze. V džungli přežil 23 dní díky pojídání želvy i kůry

ČTK ČTK
1. 4. 2016 8:05
Šestadvacetiletý voják se ztratil své jednotce během přechodu džungle. Obával se gerily a divoké zvěře, v posledních dnech ale také smrti žízní či hladem. Nakonec ho objevil člen pátrací jednotky. "Nestřílejte, jsem ztracený voják," volal Sánchez na muže, který na něj mířil puškou. Když mu řekli, že jej hledají už 23 dní, nechtěl tomu věřit. Sám to prý spočítal na 17.
Kolumbijští vojáci
Kolumbijští vojáci | Foto: Reuters

Více než tři týdny strávil ztracený kolumbijský voják uprostřed husté džungle, kde se nechtěně vzdálil od své jednotky. Přežil prý díky dešťové vodě a semínkům a kůře, které jedl. Jeho nejvýživnější potravou byla syrová želva, která mu v pralese zkřížila cestu. Pátrání po něm úspěšně skončilo po 23 dnech, napsal zpravodajský web stanice BBC.

Šestadvacetiletý Yeffer Sánchez vyrazil se svými kolegy 5. března na pochod džunglí v departementu Meta v centrální části země. V jednu chvíli však zjistil, že zůstal sám. Zprvu byl přesvědčen, že se pro něj jednotka vrátí, brzy mu ale došlo, že musí zkusit najít cestu na vlastní pěst. "Džungle byla příliš hustá, snažil jsem se jít přímo, ale stále jsem se vracel na stejné místo," popsal.

Sice měl u sebe zbraň a mohl kolegy upozornit výstřelem, bál se však, že přiláká pozornost povstalců, kteří jsou v této oblasti velmi aktivní. Obavy z gerily či divoké zvěře však po několika dnech vystřídal strach z toho, že zemře na dehydrataci či kvůli nedostatku potravy. Poblíž nebyla žádná řeka, měl ale štěstí, že se ztratil v období dešťů a mohl pít vodu nasáklou do listů či lián.

Potravou mu byla semínka, kořínky či kůra. Když už prý byl na pokraji vyčerpání, narazil na želvu, kterou syrovou snědl. To mu možná zachránilo život.

Nakonec ho objevil člen pátrací jednotky. "Nestřílejte, jsem ztracený voják," volal Sánchez na muže, který na něj mířil puškou. Když mu řekli, že jej hledají už 23 dní, nechtěl tomu věřit. Sám to prý spočítal na 17.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy