Zachráněný býk není gay. Po kastraci má zájem o krávy

jaz
1. 6. 2015 13:46
Býk Benjy, na jehož záchranu daroval tisíce dolarů i tvůrce seriálu Simpsonovi, se nemusel vůbec dostat do problémů. V novém bydlišti totiž není po jeho homosexualitě ani památky.
Foto: Hillside Animal Sanctuary / Facebook

Londýn – V loňském roce měl být plemenný býk jménem Benjy poslán na jatka, protože byl už moc starý na maso a majitel měl navíc podezření, že je gay. Žádná z jeho krav totiž nebyla březí.

Jak informoval server BBC, tehdy se spustila kampaň na jeho záchranu a mezi lidmi se vybralo 175 tisíc korun a necelých 200 tisíc daroval známý tvůrce seriálu Simpsonovi Sam Simon, který v březnu letošního roku podlehl rakovině.

Benjy vyhledával spíše společnost ostatních býků.
Benjy vyhledával spíše společnost ostatních býků. | Foto: Animal Rights Action Network / Facebook

Býka se povedlo od majitele vykoupit a najít mu nový domov v organizaci Animal Hillside Sanctuary v Norfolku, která se stará o zvířata v nouzi. Po pár dnech v karanténě a kastraci se ale jinak orientovaný Benjy, za kterého se pral i gay časopis TheGayUK, stal rázem naprosto normálním býkem zajímajícím se o krávy.

"Soudě podle toho, co se snažil udělat druhý den s jednou krávou, není gay,“ řekla Wendy Valentine BBC s tím, že mu předpokládaná homosexualita zachránila život. "Benjy k nám přišel, protože si někdo myslel, že je gay. Nevíme, jestli je, nebo není, ale faktem zůstává, že mu to zachránilo život a zabránilo to jeho poslání na jatka,“ dodala Valentine.

Původní majitel tušil, že s býkem není něco v pořádku. Nechal ho proto prohlédnout veterinářem. Ten ale usoudil, že býkovi k páření s krávami nic nebrání. Proto ho farmář z hrabství Mayo v Irsku začal považovat za gaye.

Rozhodnutím, že jinak orientovaná zvířata patří automaticky na jatka, pobouřil aktivisty i britský časopis hájící práva sexuálních menšin. "Homosexualitu je možné v přírodě pozorovat běžně. Ve skutečnosti je zdokumentována přitažlivost stejným pohlavím u více jak 1500 druhů zvířat," argumentuje časopis TheGayUK.

 

Právě se děje

Další zprávy