Zachráněný býk není gay. Po kastraci má zájem o krávy

jaz
1. 6. 2015 13:46
Býk Benjy, na jehož záchranu daroval tisíce dolarů i tvůrce seriálu Simpsonovi, se nemusel vůbec dostat do problémů. V novém bydlišti totiž není po jeho homosexualitě ani památky.
Foto: Hillside Animal Sanctuary / Facebook

Londýn – V loňském roce měl být plemenný býk jménem Benjy poslán na jatka, protože byl už moc starý na maso a majitel měl navíc podezření, že je gay. Žádná z jeho krav totiž nebyla březí.

Jak informoval server BBC, tehdy se spustila kampaň na jeho záchranu a mezi lidmi se vybralo 175 tisíc korun a necelých 200 tisíc daroval známý tvůrce seriálu Simpsonovi Sam Simon, který v březnu letošního roku podlehl rakovině.

Benjy vyhledával spíše společnost ostatních býků.
Benjy vyhledával spíše společnost ostatních býků. | Foto: Animal Rights Action Network / Facebook

Býka se povedlo od majitele vykoupit a najít mu nový domov v organizaci Animal Hillside Sanctuary v Norfolku, která se stará o zvířata v nouzi. Po pár dnech v karanténě a kastraci se ale jinak orientovaný Benjy, za kterého se pral i gay časopis TheGayUK, stal rázem naprosto normálním býkem zajímajícím se o krávy.

"Soudě podle toho, co se snažil udělat druhý den s jednou krávou, není gay,“ řekla Wendy Valentine BBC s tím, že mu předpokládaná homosexualita zachránila život. "Benjy k nám přišel, protože si někdo myslel, že je gay. Nevíme, jestli je, nebo není, ale faktem zůstává, že mu to zachránilo život a zabránilo to jeho poslání na jatka,“ dodala Valentine.

Původní majitel tušil, že s býkem není něco v pořádku. Nechal ho proto prohlédnout veterinářem. Ten ale usoudil, že býkovi k páření s krávami nic nebrání. Proto ho farmář z hrabství Mayo v Irsku začal považovat za gaye.

Rozhodnutím, že jinak orientovaná zvířata patří automaticky na jatka, pobouřil aktivisty i britský časopis hájící práva sexuálních menšin. "Homosexualitu je možné v přírodě pozorovat běžně. Ve skutečnosti je zdokumentována přitažlivost stejným pohlavím u více jak 1500 druhů zvířat," argumentuje časopis TheGayUK.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Obhájci Babiše a Mayerové se seznámili se spisem k Čapímu hnízdu. O dalším postupu rozhodne státní zástupce Šaroch

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N, podle nějž už tak policie nyní může vrátit spis státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu.

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy