Zachráněný býk není gay. Po kastraci má zájem o krávy

jaz
1. 6. 2015 13:46
Býk Benjy, na jehož záchranu daroval tisíce dolarů i tvůrce seriálu Simpsonovi, se nemusel vůbec dostat do problémů. V novém bydlišti totiž není po jeho homosexualitě ani památky.
Foto: Hillside Animal Sanctuary / Facebook

Londýn – V loňském roce měl být plemenný býk jménem Benjy poslán na jatka, protože byl už moc starý na maso a majitel měl navíc podezření, že je gay. Žádná z jeho krav totiž nebyla březí.

Jak informoval server BBC, tehdy se spustila kampaň na jeho záchranu a mezi lidmi se vybralo 175 tisíc korun a necelých 200 tisíc daroval známý tvůrce seriálu Simpsonovi Sam Simon, který v březnu letošního roku podlehl rakovině.

Benjy vyhledával spíše společnost ostatních býků.
Benjy vyhledával spíše společnost ostatních býků. | Foto: Animal Rights Action Network / Facebook

Býka se povedlo od majitele vykoupit a najít mu nový domov v organizaci Animal Hillside Sanctuary v Norfolku, která se stará o zvířata v nouzi. Po pár dnech v karanténě a kastraci se ale jinak orientovaný Benjy, za kterého se pral i gay časopis TheGayUK, stal rázem naprosto normálním býkem zajímajícím se o krávy.

"Soudě podle toho, co se snažil udělat druhý den s jednou krávou, není gay,“ řekla Wendy Valentine BBC s tím, že mu předpokládaná homosexualita zachránila život. "Benjy k nám přišel, protože si někdo myslel, že je gay. Nevíme, jestli je, nebo není, ale faktem zůstává, že mu to zachránilo život a zabránilo to jeho poslání na jatka,“ dodala Valentine.

Původní majitel tušil, že s býkem není něco v pořádku. Nechal ho proto prohlédnout veterinářem. Ten ale usoudil, že býkovi k páření s krávami nic nebrání. Proto ho farmář z hrabství Mayo v Irsku začal považovat za gaye.

Rozhodnutím, že jinak orientovaná zvířata patří automaticky na jatka, pobouřil aktivisty i britský časopis hájící práva sexuálních menšin. "Homosexualitu je možné v přírodě pozorovat běžně. Ve skutečnosti je zdokumentována přitažlivost stejným pohlavím u více jak 1500 druhů zvířat," argumentuje časopis TheGayUK.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy