Hasiči zachraňovali vulgárního mluvícího papouška. Vynadal jim a uletěl pryč

Magazín Magazín
15. 8. 2018 12:53
Londýnští hasiči absolvovali neobvyklou záchrannou akci, na žádost majitele se snažili odchytit mluvícího papouška. Prostořekého opeřence se ale navzdory všem snahám dopadnout nepodařilo. O kuriózním případu píše web BBC.
Foto: Twitter PaulWood1961

Velitel londýnských hasičů Atinc Horoz začal odchyt vzácného druhu pestrobarevného papouška slovy, že ho miluje. Majitel opeřence totiž hasičům vyznání lásky doporučil jako první krok, jak navázat bližší vztah s trucující Jessie, která již řadu dní seděla na střeše. 

Přes všechny rady majitele se ale uprchlého ptáka členům záchranného sboru chytit nepodařilo. "Odpověděla mi, že mě také miluje. Pak následovala smršť nadávek, což nás dost pobavilo, a nakonec uletěla," popisuje hasič neobvyklý zážitek.

Papouščí samička Jessie na záchranáře mluvila také turecky a řecky. "Oběma jazyky jsme ji žádali, aby se vrátila, ale nepomohlo to." 

Jessie se tři dny po útěku vrátila k majiteli sama a ve videu záchranářům poděkovala. "Ulevilo se nám, že je v pořádku a bez zranění," dodává Horoz. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy