Hasiči zachraňovali vulgárního mluvícího papouška. Vynadal jim a uletěl pryč

Magazín Magazín
15. 8. 2018 12:53
Londýnští hasiči absolvovali neobvyklou záchrannou akci, na žádost majitele se snažili odchytit mluvícího papouška. Prostořekého opeřence se ale navzdory všem snahám dopadnout nepodařilo. O kuriózním případu píše web BBC.
Foto: Twitter PaulWood1961

Velitel londýnských hasičů Atinc Horoz začal odchyt vzácného druhu pestrobarevného papouška slovy, že ho miluje. Majitel opeřence totiž hasičům vyznání lásky doporučil jako první krok, jak navázat bližší vztah s trucující Jessie, která již řadu dní seděla na střeše. 

Přes všechny rady majitele se ale uprchlého ptáka členům záchranného sboru chytit nepodařilo. "Odpověděla mi, že mě také miluje. Pak následovala smršť nadávek, což nás dost pobavilo, a nakonec uletěla," popisuje hasič neobvyklý zážitek.

Papouščí samička Jessie na záchranáře mluvila také turecky a řecky. "Oběma jazyky jsme ji žádali, aby se vrátila, ale nepomohlo to." 

Jessie se tři dny po útěku vrátila k majiteli sama a ve videu záchranářům poděkovala. "Ulevilo se nám, že je v pořádku a bez zranění," dodává Horoz. 

 

Právě se děje

před 27 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy