Vytisknout fotku z mobilu a ukrýt do ní video? Dva mladíci vynalezli zázračnou krabičku

hrz
4. 2. 2016 11:31
Smartphone, jenž umí fotit, má již dnes skoro každý a pořád při sobě. A tak přes den pořizuje jeden snímek za druhým. Když chce ale ukázat nějakou fotku na večírku, zjistí, že nemá nic sebou a musí nechat kolovat mobil. Dva mladíci však přišli s malou krabičkou Prynt Case, do níž se vloží mobil a okamžitě je možné tisknout fotografie. Stačí malé fotopapíry a tepelný tisk. Obrázek navíc může skrývat až šestivteřinové video. "Každý chce v ruce fyzicky držet papírovou fotku. Teprve potom vaše vzpomínky opravdu ožijí," vysvětlují základní filozofii přístroje vynálezci Clément Perrot a David Zhang.
Prynt Case - nástavec na mobil, jenž tiskne fotky i s ukrytým videem.
Prynt Case - nástavec na mobil, jenž tiskne fotky i s ukrytým videem. | Foto: prynt.pr.co

San Francisco - Pořídit si dnes fotku je nesmírně snadné, stačí jedno cvaknutí mobilem, který máme pořád  u sebe. Jenže snímků máme plný iphone, ale když chceme na večírku ukázat, jak vypadá naše dítěte nebo náš přítel, musíme nechat kolovat náš telefonní přístroj. Nemáme jedinou papírovou fotku.

Ti  technologicky méně zběhlí musejí stáhnout snímky z mobilu do počítače a buď je poslat do fotolabu, popřípadě si s diskem dojít do automatu. Ti technologicky náročnější  připojí mobil k domácí tiskárně  a můžou tisknout snímky. Jenže kolikrát se k takové činnosti dostanou?

Nástavec Prynt Case, jenž je kompatibilní s nejrůznějšími druhy smartphonů,  umožňuje okamžitě po vyfocení mobilem a kdekoliv v terénu rovnou tisknout papírové fotky, navíc s ukrytým videem. Stačí telefon připevnit do této krabičky a je to.

Jak funguje tisknutí z mobilu pomocí Prynt Case? A jak ukrýt a zase oživit video na papírové fotce?
Jak funguje tisknutí z mobilu pomocí Prynt Case? A jak ukrýt a zase oživit video na papírové fotce? | Video: prynt.pr.co

Přístroj vynalezli dva mladí inženýři Clément Perrot a David Zhang v červnu 2014 v Paříži. Když zjistili, že zřejmě našli něco, co se stane hitem, obklopili se dvacetičlenným týmem a v San Franciscu celou novinku dovyvinuli.

"Každý chce v ruce fyzicky držet papírovou fotku. Teprve potom vaše vzpomínky opravdu ožijí," vysvětlují oba vynálezci základní filozofii přístroje na úvodním videu svého webu.

Jak kouzelná krabička funguje? Obsahuje malý zinkový fotopapír, tiskne se na něj pomocí tepla, nikoliv inkoustu.

První uživatelé říkají, že je to vzpomínka na starý dobrý Polaroid. Ovšem pokrok nezastavíte, takže oba vynálezci  vymysleli způsob, jak do fotografie ukrýt až šestivteřinové video. Dle jejich slov stačí vlastníkovi tohoto přístroje podržet mobil nad snímkem a na obrazovce se video přehraje.

"Chtěli jsme vrátit zpět nostalgii dnů, kdy fotografie byly cenné a uschovávaly se jako poklad. Ale samozřejmě tak chceme činit způsobem, který odpovídá 21. století a digitálnímu světu," říká k tomu Clément Perrot, spoluvynálezce a šéf celého projektu.

Přístroj se po dlouhém testování dá již nyní objednat - za 150 dolarů, s nabíječkou a deseti zinkovými fotopapíry.

Vyzkoušeli jsme nový operační systém pro telefony od Microsoftu i s novinkou, obří Lumií 950XL se skvělým fotoaparátem. | Video: Otakar Schön
 

Právě se děje

před 10 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy