Všude mají svou Ivetu Bartošovou, říká Pavel Novotný

jaz
9. 4. 2014 14:48
Pavel Novotný čelil otázkám v Hyde Parku České televize v souvislosti s nadcházející premiérou dokumentárního filmu Dělníci bulváru.
Pavel Novotný
Pavel Novotný | Foto: herminapress.cz

Praha - Bulvární novinář a šéfredaktor serveru Extra.cz Pavel Novotný byl v úterý 8. dubna hostem v pořadu Hyde Park na ČT2, kde odpovídal na dotazy diváků k připravovanému dokumentu Dělníci bulváru.

"Když se dívám, jak si velcí kluci rozdělují vydavatelství, tak mám pocit, že já a Česká televize jsme možná poslední svobodná média v zemi," řekl Novotný v rozhovoru s Bohumilem Klepetkou. Tvrdí například, že bulvár v Česku má sice velkou moc, ale jen proto, že jeho postavení se přeceňuje. Jde hlavně o zábavu a o tom, co se píše, rozhodují v první řadě sami čtenáři.

Zničil jsem pár manželství svou prací, velmi dobrou a důslednou.

Hned na začátku Novotný přiznává, že hlavní motivací pro něj byly finance a také pocit moci. V žádném případě se ale za svoji práci nestydí. "Jsem na ni pyšný a moje dcera se za mne možná stydět bude, ale já se rozhodně nebudu stydět před ní," tak vidí svou morální odpovědnost Pavel Novotný, který divákům pořadu tvrdil, že bulvár nelže. Novináři prý pravdu překrucují, upravují ji, ale nikdy nelžou.

Podívejte se na nový díl filmového magazínu Aktuálně.cz WTF...? What The Film. Najdete v něm dosud neuveřejněné záběry z nového filmu Víta Klusáka Dělníci bulváru. (Vydáno 26. 3. 2014)
Podívejte se na nový díl filmového magazínu Aktuálně.cz WTF...? What The Film. Najdete v něm dosud neuveřejněné záběry z nového filmu Víta Klusáka Dělníci bulváru. (Vydáno 26. 3. 2014) | Video: What the Film

Pro diváky je, jak se zdá, palčivou otázkou právě kauza zpěvačky Ivety Bartošové, na které se hojila média řadu let. Přesto Pavel Novotný nevidí, že by snad byl za její stav jakkoli odpovědný.

"Iveta Bartošová nám nesmírně nahrává svým životem. Bavil jsem se o ní s kolegy ze zahraničí a oni mi říkali, že každá země má svoji Ivetu Bartošovou. Potřebuje se rok léčit a bude zcela v pořádku. Bohužel si vybírá stále špatné muže."

Pavel Novotný

  • český moderátor, spisovatel a bulvární novinář
  • syn baviče a moderátora Petra Novotného, narozen 18. 3. 1981
  • studoval na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze
  • pracoval v MF DNES, televizi Óčko, TV Nova a internetové televizi Stream.cz
  • byl šéfredaktorem serveru Super.cz a bulvárního týdeníku Spy
  • od roku 2013 vede bulvární server Extra.cz
  • v dubnu 2013 se oženil se svou přítelkyní Veronikou, mají dceru Lauru a očekávají dalšího potomka

Syn slavného baviče také překvapil tvrzením, že nejlépe se mají ti, kteří s bulvárem spolupracují. I s tímto dravým médiem se údajně dá totiž dohodnout. Sám Pavel Novotný ale uvedl, jak byl překvapen, když se mu české celebrity podbízely, ať už z vlastního prospěchu, nebo kvůli zničení konkurence.

Česká televize odvysílá dokumentární snímek Víta Klusáka Dělníci bulváru, jehož hlavním protagonistou je právě šéfredaktor bulvárního serveru Pavel Novotný, 16. dubna od 20:00 na ČT2. Online bude snímek ke zhlédnutí po premiéře na oficiálních stránkách televize.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy