reklama
 
 

Vlak v Japonsku vyjel opět o 25 sekund dříve. Dráhy se omluvily, přestože na nástupišti nikdo nestál

17. 5. 2018 11:12
Strojvedoucí v japonském městě Higašiomi si popletl časy odjezdů a místo v 7:12 vyrazil na obvyklou trasu už v 7:11. Přestože na nástupišti v době odjezdu nikdo nestál, někteří cestující si stěžovali, že spoj chtěli stihnout. Omluva provozovatele tak na sebe nenechala dlouho čekat.

O celých 25 sekund dříve vyrazil vlak ze stanice Notogawa v japonském městě Higašiomi na svou obvyklou trasu. Provozovatel příměstského vlaku se za chybu strojvedoucího omluvil s tím, že cestujícím způsobil potíže.

Podle deníku Japan Today si strojvedoucí popletl časy odjezdů a místo v 7:12 vyrazil na obvyklou trasu už v 7:11. Poté, co zavřel dveře vlaku, si svůj omyl uvědomil, ale protože na nástupišti nikoho nespatřil, vyjel ze stanice dříve.

Přesto si někteří cestující stěžovali, že spoj chtěli stihnout. Omluva provozovatele tak na sebe nenechala dlouho čekat.

Kuriózní zpráva se dostala také do dalších zemí a vyvolala řadu reakcí lidí na sociálních sítích.

Jeden z komentátorů například vyslovil přání, kéž by stíhal vlak o čtyři sekundy dříve. 

Japonské vlaky jsou známé svou přesností. Podobné pozdvižení způsobil dřívější odjezd vlaku mezi Tokiem a Cukubou loni v listopadu. Vlak tehdy odjel o dvacet sekund dříve, a přestože si nikdo nestěžoval, železniční společnost se tehdy omluvila za způsobené potíže.

autor: Magazín | 17. 5. 2018 11:12

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama